• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان به ایسنا خبرداد:

بررسی طرح ساماندهی اهداء در مراکز درمان ناباروری در کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه از بررسی جزئیات طرح ساماندهی اهداء در مراکز درمان ناباروری در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که جنبه‌های حقوقی، فقهی و علمی این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

احمد همتی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ گفت: در جلسات قبلی کلیات طرح ساماندهی اهداء در مراکز درمان ناباروری به تصویب رسیده بود و کمیسیون بهداشت وارد بررسی جزئیات آن شد. در جلسه امروز با حضور کارشناسانی از حوزه علمیه، مرکز پژوهش‌ها و مراکز ناباروری جنبه‌های حقوقی و فقهی و علمی مورد بحث قرار گرفت.

به گفته وی، با توجه به پیچیدگی‌های این موضوع قرار شد که ادامه بررسی جزئیات این طرح در جلسات دیگری مورد بررسی قرار گیرد تا مشکلات فقهی و حقوقی آن رفع شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین گفت: کمیسیون بهداشت امروز کلیات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان را به عنوان کمیسیون فرعی مورد بررسی قرار داد و آن را تصویب کرد .

همتی همچنین بررسی اولویت‌های این کمیسیون در سال ۹۷ را به عنوان دیگر موارد مطروحه در این جلسه برشمرد و گفت: قرار شد تمرکز بر روی نظارت بر اجرای قوانین مصوب مجلس باشد بخصوص طرح نظام سلامت، پرونده الکترونیک و پزشک خانواده که باید با دقت بیشتری بررسی شود .

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه همچنین با اشاره به انتخاب خاتمی از اعضای این کمیسیون برای عضویت در کمیسیون مشترک بررسی قانون خدمات کشوری، گفت که هشت نفر از اعضای این کمیسیون برای کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح یک فوریتی استفساریه تبصره یک ماده ۱۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات انتخاب شدند


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: