• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

مشارکت ۴.۲ میلیارد تومانی سمنانی‌ها در پرداخت صدقه در سال گذشته

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: مردم استان سمنان در سال ۹۶ چهار میلیارد و ۲۵۳ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۸.۱ درصدی داشته است .

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، سید جواد رضوی با اشاره به اینکه ۲۲ هزار و ۷۵۶ نفر از جمعیت استان سمنان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند افزود: صدقه‌های جمع‌آوری‌شده در سرفصل‌های تأمین جهیزیه، هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، مسکن، درمان و پرداخت تسهیلات به افراد تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان هزینه می‌شود .

وی بابیان اینکه مردم استان سمنان در سال ۹۵ سه میلیارد و ۹۳۵ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند افزود: با مشارکت چهار میلیارد و ۲۵۳ میلیون تومان صدقه در سال ۹۶ ، میزان جمع‌آوری صدقه رشد ۸.۱ درصدی داشته است .

مدبر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان با اشاره به اینکه  پنج هزار و ۳۲۷ صندوق بزرگ در معابر استان سمنان وجود دارد بیان کرد: یک میلیارد و ۲۳۸ میلیون تومان از طریق این صندوق‌ها در سال ۹۶ جمع‌آوری‌شده است .

رضوی با بیان اینکه هزار و ۶۸۵ صندوق متوسط در اماکن و اداره‌ها برای پرداخت صدقه وجود دارد و ۸۸ هزار نفر از مردم استان سمنان از مشترکان خانگی صدقات کمیته امداد هستند بیان کرد: ۱۱۳ میلیون تومان از طریق صندوق‌های متوسط و دو میلیارد و ۷۵۱ میلیون تومان از طریق مشترکان خانگی جمع‌آوری‌شده است .

وی با تأکید بر پرداخت صدقه با روش‌های نوین که علاوه برافزایش سرعت، راهی مطمئن است افزود: مردم استان سمنان تنها ۱۹ میلیون ۴۰۰ هزار تومان از طریق روش‌های نوین صدقه پرداخت کردند، همچنین کمک‌های موردی مردم استان سمنان به نیازمندان در مدت ۱۲ ماهه سال گذشته به یک میلیارد و ۵۰۶ میلیون تومان رسید .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنانشهرستان شاهرود را در پرداخت صدقه پیشتاز برشمرد و گفت: این شهرستان با پرداخت یک میلیارد و ۸۷ میلیون تومان پیشتاز شد و شهرستان سمنان و مهدی‌شهر در رتبه‌های بعدی مشارکت  قرار گرفتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: