• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اواخر فروردین ماه انجام می شود؛

ورود اولین قطار بین المللی گردشگری به استان سمنان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از ورود اولین قطار بین المللی گردشگری به استان سمنان خبر داد و گفت:  این استا پهناور و زیبا به عنوان یکی از مقاصد گردشگران خارجی مسافر قطار بین المللی گردشگری انتخاب شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه سمنان، محمد جهانشاهی با اعلام این خبر گفت: این قطار بین المللی ، بیست و نهم فروردین  امسال در گرمسار توقف می کند .

وی با بیان اینکه استان سمنان ظرفیتهای مناسبی برای جذب گردشگران به ویژه گردشگران خارجی دارد گفت: قطار بین المللی گردشگری نیز به منظور توسعه و رونق صنعت گردشگری در استان سمنان توقف میکند .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان همچنین از حضور دو میلیون و 700 هزار گردشگر در استان سمنان، از ابتدای نوروز تا کنون خبر داد گفت : بیش از 400 هزار نفر از این گردشگران ، این استان را برای اقامت انتخاب کردند .

جهانشاهی ایجاد فضاهای مناسب برای ورود و توقف اولین قطار بوم گردی کشور در روستای بیابانک سرخه و افزایش 110 درصدی اقامت در 35 اقامتگاه بوم گردی استان را از جمله برنامه های گردشگری در نوروز امسال عنوان کرد .

در استان سمنان هزار و 200 اثر تاریخی و طبیعی وجود دارد که 710 در فهرست آثار ملی ثبت شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: