• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازديد بيش از يك ميليون گردشگر از جاذبه‌هاي گردشگري استان سمنان

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: یک میلیون و 236 هزار و 187 گردشگر در طرح نوروز 97 از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري ايسنا، منطقه سمنان، محمد جهانشاهي با اشاره به اقامت 378 هزار و 867 گردشگر در این استان از 27 اسفند 96 تا کنون، افزود: 12 هزار و 560 نفر از این تعداد در مراکز اقامتی زیر نظر این اداره کل اقامت کردند.

وي افزود: بر این اساس، بیش از 6 هزار نفر در هتل ها، یک هزار و 528 نفر در هتل آپارتمان‌ها، 2 هزار و 655 نفر در مهمانپذیرها و حدود 2 هزار نفر در اقامتگاه های بوم گردی استان اقامت کردند.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از اقامت 26 هزار و 388 نفر در زائرسراها و بیش از چهار هزار نفر در خانه‌مسافر، خبر داد و گفت: بیش از 40 درصد مسافران شامل 152 هزار و 921 نفر در اقامتگاه‌های موقت شامل کمپ، کانکس و چادرهای مسافرتی، اقامت کردند.

جهانشاهی خاطرنشان كرد: بیش از 21 درصد از مسافران شامل 80 هزار و 826 نفر نیز در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش شامل مدارس، خانه معلم و باشگاه فرهنگیان اقامت کردند.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان افزود: اقامت 101 هزار و 547 نفر از مسافران نیز در سایر مراکز اقامتی شامل مهمانسرای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن ورزشی ثبت شده است.

وی با اشاره به انجام یک هزار و 300 بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان سمنان، گفت: بر اساس بازدیدهای انجام شده، هفت مرکز اقامتی، خدمات مسافرتی و پذیرایی تشویق شدند، 52 مورد تذکر و هفت فقره اخطار کتبی نیز به تاسیسات گردشگری استان سمنان در طرح نوروز 97 ارائه شد و در این ایام هیچ یک از مراکز اقامتی، پذیرایی و خدمات مسافرتی استان، تعطیل یا تعلیق نشدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: