• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستگیری و طرد ۴۴ تبعه خارجی غیرمجاز از شاهرود در ایام نوروز

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری ۴۴نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در ایام نوروز در این شهرستان خبر داد و گفت: همه این اتباع غیرمجاز براساس قوانین طرد شدند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سرهنگ سید مجتبی اشرفی ازکاهش سرقت و افزایش کشفیات در طرح نوروزی امسال خبرداد و اظهار کرد: خوشبختانه در طرح نوروزی ۹۷ از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۸فروردین ۹۷ شاهد کاهش حدود سه درصدی وقوع سرقت و افزایش حدود ۱۰ درصدی کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.همچنین در این راستا ۳۴ نفر سارق نیز دستگیر و به تعداد زیادی انواع سرقت ها اعتراف کرده اند.

وی با بیان این که اکثر سرقت ها علی الخصوص سرقت های خرد توسط معتادین و افراد ولگرد صورت می پذیرد گفت : در این راستا۵۵ نفر خرده فروش و معتاد متجاهر دستگیر و به مراجع قضایی و کمپ های ترک اعتیاد معرفی شدند که این اقدام در کاهش وقوع سرقت ها نیز تاثیربسزایی داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری ۴۴نفر اتباع بیگانه غیرمجاز خبر داد و افزود : این افراد نیز باتوجه ورود قاچاق و فقدان اقامت مجاز، ازکشور طرد شدند.

سرهنگ اشرفی با بیان این که همراهی مردم فهیم شهرستان شاهرود تاثیر بسزایی در آرامش بهاری و امنیت پایدار شهرستان در این ایام داشته است گفت: روزانه ۴۵ واحد گشتی اعم از گشت های محسوس، نامحسوس، خودرویی، موتوری و پیاده در سطح شهرستان برای امنیت شهروندان و مسافرین مشغول انجام وظیفه هستند.

وی رعایت نکات ایمنی درخصوص حفظ اموال شخصی و اماکن خصوصی و منازل در ایام سفر را یکی از مهمترین عوامل پیشگیری از وقوع سرقت دانست و درخصوص حفظ سلامت و امنیت جان مسافران نوروزی نیز اظهار کرد: در ایام پایانی تعطیلات و موج برگشت مسافران از سفرهای نوروزی، سعه صدر در رانندگی و پرهیز از رانندگی درحالت خستگی و خواب آلودگی می تواندمهمترین عامل در کاهش سوانح رانندگی باشد.

این مسئول ارشد انتظامی ضمن تقدیر از همه افرادی که باهمکاری و عمل به توصیه های پلیسی زمینه ساز نظم و امنیت در شهرستان هستند ۱۳فروردین و روز طبیعت را نیز یکی از روزهای پرکار با طرح های ویژه برای پلیس ارزیابی و تصریح کرد: امیدواریم شهروندان شاهرودی باهمکاری بیش از پیش با پلیس در راستای کاهش بار ترافیکی محورهای درون و برون شهری از وقوع گره های ترافیکی پیشگیری نموده وحتما قبل از خروج از منزل نکات ایمنی در راستای پبشگیری از سرقت را مدنظر قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: