• جمعه ۲۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-2292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان سمنان تاکید کرد:

"نبود تناقض در رفتار و عمل" احسن‌الحال امامان‌جمعه است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به جایگاه مقدس نمازجمعه بر ضرورت همخوانی و یکسان بودن رفتار و عمل ائمه جمعه و لزوم عدم تناقض در رفتار و عمل آنها تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، آ یت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های نمازجمعه سمنان از تطابق عمل و گفتار ائمه جمعه به مثابه "احسن الحال"در دعای آغازین سال نو نام برد و اظهار کرد: "احسن الحال" افراد بسته به جایگاه شان متفاوت است و احسن الحال خطیبان و خصوصا ائمه جمعه عدم تناقض و دوگانگی در رفتار و گفتار آنها است .

وی با اشاره به لزوم دوری جستن دولتمردان از اشرافی گری تصریح کرد: احسن الحال حاکمان و دولتمردان به ویزه در نظام اسلامی پرهیز از اشرافی گری و نزدیکی و همنشینی با مردم و مردمی بودن آنها است.

شاهچراغی لازمه درک مشکلات مردم از سوی دولتمردان را نزدیکی آنها با مردم و دوری جستن از اشرافی گری خواند ادامه داد: اشرافی گری باعث بیشتر شدن فاصله طبقاتی و نا امیدی مردم می شود لذا دولتمردان باید از ایجاد این فاصله اجتناب کنند.

عضو خبرگان رهبری از حجاب و عفاف به عنوان زینت زنان نام برد و گفت: احسن الحال زنان، رعایت حجاب و عفاف و توجه به آموزه های دینی است.

ایت الله شاهچراغی با اشاره به مقارن شدن عید امسال با ماه مبارک رجب از این ماه به عنوان فرصتی برای نزدیکی به خداوند یاد کرد و افزود: باید از فرصت این ماه و تقارن آن با سال نو برای پررنگ ترشدن معنویت در زدگی و جامعه خود استفاده کنیم.

امام جمعه سمنان با اشاره به اهمیت جشن ها در اسلام اضافه کرد: جشن تا مادامی خوب است که انسان را به گناه و فعل حرام آلوده نکند.

وی با بیان اینکه جشن در جامعه اسلامی نباید به گونه ای باشد که موجب خوشحالی و اسفاده دشمنان قرار گیرد افزود: متاسفانه جشن اخیر در برج میلاد، جشنی اسلامی و خدایی نبود و از این رو موجب خوشحالی دشمنان ما شد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه های امروز به نشست اخیر خبرگان رهبری و دیدار با مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: این مجلس وظیفه تعیین رهبری را دارد و از این رو مهمترین نهادی است که به فرمان امام(ره)برای صیانت از انقلاب و ولایت فقیه به وجود آمد.

وی از بررسی شرایط داخلی و خارجی کشور در اجلاسیه اخیر خبرگان خبر داد و گفت: در دیدار با مقام معظم رهبری نیز معظم له از آینده روشن و درخشان جمهوری اسلامی خبر دادند.

نماینده ولی فقیه ضمن توصیه همگان به تقوای اسلامی بر لزوم استقامت در راه خداوند تاکید و اظهار کرد: از همین رو رهبری فرزانه انقلاب در دیدار با خبرگا رهبری بر ضرورت استقامت در راه خدا و صیانت از انقلاب تاکید ویژه فرمودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: