• پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-2092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی استاندار سمنان تاکید کرد:

ضرورت استفاده از نخبگان در حوزه پدافند غیرعامل

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان بر ضرورت استفاده از توان نخبگان کشور در حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد و گفت: با طرد نخبگان نمی‌توانیم خود را برای مقابله با تهدیدات مسلح کنیم.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سعید ناجی در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان سمنان اظهار کرد: استفاده از سرمایه‌های عظیم انسانی و به‌خصوص نخبگان و توجه به نظرات آنان به ما کمک می‌کند که در پاسخگویی به تهدیدات عملکرد موفق‌تری داشته بایم

وی با اشاره به برگزاری جلسات شورای پدافند غیرعامل در استان افزود: در موضوع پدافند غیرعامل باید محدوده فعالیت و نیز ترکیب اعضای شورا و دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر مشخص و ضمن همفکری با کارشناسان و رابطان ادارات تلاش کنند تا فعالیت‌های این حوزه به‌صورت گسترده‌تر انجام و موضوعات پیرامون آن احصا و بر روی این موضوعات بحث و تصمیم‌گیری کلان صورت گیرد چرا که نگاه بدون محدوده و بی‌حد و حصر به موضوعات مختلف،  نتیجه ای جز سردرگمی به‌دنبال ندارد.

وی تصریح کرد: باید تلاش کرد تا بر اساس تعریف ارائه شده از پدافند غیر عامل ،اهداف متناسب با آن نیز دقیقا مشخص و اجرایی شود.

معاون استاندار سمنان با اشاره به نقش مهم پدافند غیرعامل در پیشگیری از آسیب‌ها به پیشه توجه به این مهم در آموزه‌های دینی و اعقادی ایرانیان اشاره کرد و گفت: هوشیاری، هوشمندی و ایجاد آمادگی شرط عقل است و مولا امیرالمومنین (ع) وجه تمایز انسان با حیوان را عقل و تدبیر بیان می‌داند.

ناجی با با بیان اینکه بزرگترین دشمن انسان بی عقلی و بی تدبیری اوست و غافل ماندن انسان از بسیاری امور، ناشی از عدم توجه به این خصیصه ی والای انسانی است  ادامه داد: پدافند غیر عامل ما را به توجه بیشتر به برخورد عاقلانه و رفتار منطقی دعوت می‌کند.

این عضو ارشد شورای پدافند غیرعامل استان تصریح کرد: چه دشمن وجود خارجی داشته باشد و یا نداشته باشد و چه خطری ما را تهدید کند یا نکند ، باید عاقلانه تصمیم گرفت و به موازین قانونی پایبند باشیم چرا که رعایت قانون ، میزان توجه ما به عقلانیت را نشان می‌دهد.

وی با اذعان به اینکه توجه به عقلانیت و قانونمندی یک اصل مهم در پدافند غیر عامل است اضافه کرد: نادیده گرفتن قانون جامعه را دچار زیان و آثار مخربی می‌کند که متعاقب آن مشکلات جدی متوجه جامعه می‌شود.

دکتر ناجی با اشاره به ضرورت توجه جدی به پدافند غیرعامل یادآوری کرد: برای آنکه تهدیدات را بشناسیم و با آنها مقابله کنیم باید به مقوله ی پدافند غیر عامل بصورت جدی توجه کنیم.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان خاطرنشان کرد: توجه به دانش روز و لزوم بروز رسانی اطلاعات و اولویت‌بندی بر اساس مصالح ملی از موضوعاتی است که باید در حوزه پدافند به آن پرداخته شود.

وی بر ضرورت رویکرد علمی به مقوله پدافند غیرعامل تاکید و اظهار کرد: ما بسیاری از موضوعات را طرح و در سطح کلان به آن می‌پردازیم اما متاسفانه در تبیین چارچوب‌های نظری و اصول و ارکان آن همواره دچار غفلت می‌شویم.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بیان کرد: بی‌تردید بدون توجه به علم و دانش پرداختن به پدافند غیرعامل غیرممکن خواهد بود.

ناجی یادآوری کرد: شناسایی انواع و اقسام تهدیدات به‌ویژه تهدیدات زیستی در سایه دانش و تحقیقات خاصی انجام شده لذا پاسخگویی مناسب به آن نیز باقدرت و ابزار سخت میسر نبوده و باید با قدرت نرم به آن پاسخ داده شود هر چند که در بحث نرم نیز این مهم باید با توجه به ایدئولوژی و مسائل خاصی به انجام برسد.  

وی با بیان اینکه در حوزه سخت‌افزاری و قدرت نظامی در کشور ما قدم‌های جدی برداشته شده گفت: باید در قدرت نرم و دانش افزایی نیز خود را مجهز و مسلح کنیم.

وی اظهار کرد: دشمنان جمهوری اسلامی به درستی دریافته اند که در قدرت سخت نمی‌توانند با ما مقابله کنند و لذا به جنگ نرم روی آورده اند و لذا ما نیز باید خود را به آن سلاح مجهز کنیم.

دکتر ناجی بر ضرورت استفاده از توان نخبگان کشور در حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد و افزود: استفاده از نخبگان و اخذ نظرات آنان بسیار مهم است و لذا با طرد نخبگان به هیچ وجه نمی توانیم خود را در مقابل تهدید دشمنان مسلح کنیم.

معاون استاندار تصریح کرد: استفاده از سرمایه‌های عظیم انسانی و به‌خصوص نخبگان و توجه به نظرات آنان به ما کمک می‌کند که در پاسخگویی به تهدیدات عملکرد موفق‌تری داشته بایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: