• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خیز کمیته امداد سمنان برای ایجاد 8000شغل/ آغاز به‌کار 201مددجوی گرمساری در یک سال اخیر

 مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر اشتغال از ایجاد 201 فرصت‌ شغلی،  برای مددجویان این نهاد در گرمسار و آرادان خبر داد.

 به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سید جواد رضوی، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه کمیته امداد تلاش می‌کند با نظارت بر طرح‌های اشتغال باهدف پایدارسازی فرصت‌های شغلی ایجادشده گام بردارد افزود: در 11 ماهه امسال ۷۲۴ نظارت بر طرح‌های اشتغال در حال فعالیت باهدف افزایش تولید و تثبیت اشتغال مددجویان در استان اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۱ فرصت شغلی برای مددجویان گرمسار، آرادان و ایوانکی دریازده ماهه امسال ایجادشده است افزود: برای ایجاد این طرح‌ها چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بیان کرد: عمده مشاغل ایجادشده در قالب ۱۲۸ طرح صنعتی،خدماتی و صنفی، ۶۳ طرح دام‌پروری، هفت طرح کشاورزی و سه طرح صنایع‌دستی بوده است.

رضوی با اشاره به اینکه در 11ماهه سال گذشته ۹۹ طرح بااعتبار یک میلیارد ۴۳۵ میلیون تومان برای مددجویان شهرستان‌های گرمسار و آرادان  ایجادشده بود افزود: بر این اساس  فرصت‌های شغلی ایجادشده نسبت به مدت مشابه امسال، رشد ۱۹۹ درصدی داشته است.

 مدیرکل کمیته امداد استان سمنان یادآور شد: کمیته امداد استان سمنان بر ۵۳۰ طرح اشتغال مددجویان در شهرستان‌های گرمسار و آرادان نظارت دارد.

 وی به سهم ۲۰ درصدی اعتبارات اشتغال این شهرستان‌ها از کل اعتبارات و  تسهیلات پرداخت‌شده اشتغال در سال جاری اشاره کرد و گفت: در 11ماهه سال جاری ۳۸ فقره تسهیلات در قالب تثبیت طرح‌های اشتغال ایجادشده در حال فعالیت باهدف پایدارسازی اشتغال بااعتبار ۷۲۲ میلیون تومان پرداخت‌شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه کمیته امداد استان در جذب اعتبارات بانکی رتبه اول را در کشور را به خود اختصاص داده است افزود: از سال ۹۲ تاکنون پنج هزار و ۲۲۴ فرصت شغلی برای مددجویان استان سمنان با ۶۲ میلیارد تومان اعتبار ایجادشده است.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری به «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» افزود:  ۴۰ درصد از مجموع  اعتبار هزینه شده از سال ۹۲ تا کنون برای ایجاد فرصت های شغلی مددجویان استان سمنان، در سال جاری هزینه شده است.

 مدیرکل کمیته امداد استان سمنان به چشم انداز سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم اشتغال کمیته امداد اشاره و خاطرنشان کرد: کمیته امداد استان سمنان متعهد شده است در این برنامه هشت هزار ۴۲۴ فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار استان سمنان با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد تومانی ایجاد کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: