• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-2890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد:

حل معضل حفاظت از جنگل‌ها و مراتع با تداوم روند جذب سرباز طبیعت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: با تداوم جذب سرباز طبیعت مشکل حفاظت از منابع‌طبیعی حل می‌شود.

علی‌نقی حیدریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان اظهار کرد: با توجه به کمبود نیروی حفاظتی در منابع طبیعی و آبخیزداری، اجرای قانون جذب سرباز طبیعت در یکی دو سال اخیر به رفع این مشکل و بهبود وضعیت حفاظت از جنگل‌ها و مراتع کمک شایانی کرده است.

وی از جذب 13 سرباز طبیعت طی سال 96 در استان سمنان خبر داد و افزود: اگرچه همچنان مشکلاتی در حوزه کمبود نیروی حفاظتی وجود دارد اما اگر قانون فعلی و روند جذب سرباز در بخش حفاظت منابع طبیعی ادامه یابد کم‌کم معضل کمبود نیروی حفاظتی در سازمان جنگل‌ها و مراتع حل خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به اینکه به ازای هر 10 هزار هکتار جنگل یک نیروی حفاظتی در استان سمنان وجود دارد ادامه داد: این سرانه در حوزه مراتع به ازای هر 50 هزار هکتار یک نیروی حفاظتی و در حوزه بیابانها به ازای هر 150 هزار هکتار یک نیروی حفاظتی است.

حیدریان اضافه کرد: به‌طور میانگین به ازای هر 75 هزار هکتار از جنگل‌ها، مراتع و بیابان‌های استان سمنان یک نیروی حفاظتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه حساسیت حفاظت در اراضی بیابانی کمتر است تصریح کرد: بیشتر تمرکز ما در حفاظت از اراضی جنگلی و مرتعی است و از این رو به ازای هر 10 هزار هکتار جنگل یک نیروی حفاظتی در استان وجود دارد در حالی که این سرانه در مراتع 50 هزار هکتار و در اراضی بیابانی سه برابر این رقم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: