• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت 460 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به تولیدی‌های استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در امسال بیش از ۴۵۹ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۷۸۹ واحد تولیدی استان پرداخت شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بهروز اسودی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر اظهار کرد: در ابتدای امسال تاکنون، به ۷۸۹ واحد تولیدی استان به ارزش بیش از ۴۵۹ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است .

وی ادامه داد: براساس آخرین آمار تسهیلات اعطایی، تاکنون ۵۱ درصد از سهم پرداختی تسهیلات رونق تولید در استان محقق شده است.

وی با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۲ هزار واحد تولیدی در سامانه بهین‌یاب افزود: از این مبلغ پرداختی، ۳۶۲ میلیارد تومان مربوط به بخش صنعت و ۹۷ میلیارد تومان نیز مربوط به بخش کشاورزی است .

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان استان اضافه کرد: استان سمنان در رتبه‌بندی کشوری در بخش صنعت رتبه دوم و در بخش کشاورزی رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: تاکنون پرونده یک‌هزار و ۱۶۴ واحد تولیدی استان نیز جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۹ هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده است که ۳۱۸ واحد مربوط به بخش صنعت و ۸۴۶ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

  وی با اشاره به برگزاری آخرین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تصریح کرد: در این جلسه با درخواست ۱۳ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند موافقت و جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شدند.

این مقام مسئول با اشاره به اشتغالزایی ۱۷۲ نفری طرح های معرفی شده اظهار کرد: از این تعداد طرح، ۹ طرح به ارزش ۳۳ میلیارد تومان مربوط به بخش صنعت و ۴ طرح به ارزش حدود ۳ میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی است.

 اسودی همچنین از بررسی مشکلات بانکی، مالیات و زیربنایی پنج واحد تولیدی پاریزان صنعت، کدومش فرم صنعت، تم آب البرز، تولیدی کارنوفیلتر و داروسازی ثنامد خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۵۱ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۳۳۰ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

  دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات این کارگروه خاطرنشان کرد: از ۱۳۳۰ مصوبه قبلی ۶۳ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجراست که از دستگاه‌های عضو کارگروه خواست در جهت اجرایی شدن مصوبات بیش از پیش همکاری و همیاری لازم را داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: