• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امسال باغات شیب‌دار استان سمنان به 1000هکتار افزایش می‌یابد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: احداث باغات در اراضی شیب‌دار استان سمنان امسال به 1000هکتار می‌رسد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف‌الله رضایی اظهار کرد: مطالعات احداث باغات در اراضی شیبدار استان سمنان برای 12 هزار هکتار اراضی مستعد استان انجام شده است که 5 هزار هکتار آن در حوزه کالپوش مستعد کشت دیم است .

وی با اشاره به اینکه استان سمنان متعهد به اجرای طرح توسعه باغات در 802 هکتار از اراضی شیب‌دار این استان برای سال 97-96 شده است اضافه کرد: تا کنون 460 هکتار از این طرح اجرا شده و پیش بینی می‌شود احداث باغات در اراضی شیب‌دار استان سمنان امسال به 1000هکتار برسد .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار و کم بازده را یکی از طرح های وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود: اقدامات اجرایی این طرح از سال 95 در استان آغاز شده و تا کنون نیز ادامه دارد .

رضایی به برخی از مزیت‌های توسعه باغات در اراضی شیب‌دار اشاره کرد و گفت: در این طرح علاوه بر توسعه باغات، افزایش زمینه اشتغال و همچنین افزایش سطح تولید محصولات باغی در کشور و استان فراهم می‌شود .

وی خاطرنشان کرد: حفظ و احیای منابع طبیعی و جلوگیری از تصرف اراضی ، استفاده از روان آب‌های سطحی، جلوگیری از فرسایش خاک، استفاده از آب سبز و غیره را برخی دیگر از مزایای احداث باغات در اراضی شیب‌دار عنوان کرد .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه احداث باغات در این اراضی با توجه به آب‌و هوا و همچنین اقلیم مناطق صورت می گیرد تصریح کرد: محصولات کم آب بری مانند بادام، انگور، زرشک، گل محمدی، توت برای کشت در این مناطق پیش بینی شده است .

رضایی برای اجرای این طرح ردیف اعتباری ویژه نیز پیش بینی شده است تصریح کرد: این مهم با تلاش و پیگیری‌های معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی محقق شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: