• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-2490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

معاون شركت آب منطقه‌اي سمنان به ايسنا خبر داد:

رفع تصرف 30 هكتار از رودخواری‌ها در استان سمنان

معاون حفاظت و بهره‌برداري شركت آب منطقه‌اي سمنان گفت: به طور متوسط سالانه حدود 30 هكتار از تصرف هاي غيرمجاز در بستر رودخانه هاي استان سمنان آزادسازي و رفع تصرف مي‌شود.

محمدرضا خاموشي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، با اعلام این خبر اظهار کرد: در یک سال اخیر، بالغ بر 32 هكتار از تصرف‌هاي غيرمجاز در بستر رودخانه هاي استان سمنان آزادسازي و عمليات رفع تصرف صورت گرفته است.

وي همچنين افزود: طول كل رودخانه‌ها و مسيل‌هاي استان سمنان بالغ بر 28 هزار و 419 كيلومتر است و طول  رودخانه ها و مسيل‌هاي مهم استان سمنان نيز بالغ بر يك هزار و 561 كيلومتر است.

معاون حفاظت و بهره‌برداري شركت آب منطقه‌اي سمنان از انجام مطالعات تعيين حد بستر در 586 كيلومتر از طول رودخانه ها و مسيل‌هاي استان سمنان خبر داد و افزود: در همين راستا در سالجاري حدود 291 كيلومتر نشانه گذاري حد بستر رودخانه‌هاي استان سمنان انجام شده است.

خاموشي به عوارض و پيامدهاي جبران‌ناپذير تغيير در بستر رودخانه‌ها اشاره كرد و گفت: افزايش ريسك سيلاب در اثر تغيير كاربري غيرمجاز بستر رودخانه، عدم رعايت حريم و حد بستر رودخانه، فرسايش كناره هاي رودخانه، تأثير نامطلوب بر سازه‌هاي پل، افت شديد منابع آبي و... از جمله پيامدهاي تصرف غيرمجاز در بستر رودخانه‌ها است.

وي خاطرنشان كرد: وضعيت منابع آبي و سفره‌هاي آب زيرزميني و همچنين منابع آب سطحي در استان سمنان به علت كاهش بارندگي و برداشت بي‌رويه آب، امروزه به تنگنا رسيده است و صيانت و حفاظت از منابع آبي در اين برهه زماني بسيار مهم و ضروري است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: