• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استان سمنان پیشتاز در واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: استان سمنان در زمینه واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی در کشور پیشتاز است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمد جهانشاهی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به تعیین تکلیف واگذاری خانه تاریخی تدین و مشخص شدن برنده مزایده این بنای تاریخی، یک بنای دیگر به فهرست ابنیه تاریخی واگذار شده استان سمنان به بخش خصوصی، افزوده شد و با این حساب استان سمنان همچنان با اختلاف چشم گیر پیشتاز است .

وی افزود: این استان در زمینه خصوصی‌سازی و جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی با هدف مشارکت در مرمت و احیاء آثار تاریخی استان در مقایسه با سایر استان های کشور، از جایگاه قابل توجهی برخوردار است .

نماینده و ناظر صندوق احیاء در استان سمنان نیز در این رابطه گفت: استان سمنان با وجود 23 بنای تاریخی در فهرست واگذاری به بخش خصوصی، بیشترین تعداد بنای قابل واگذاری و بهره‌برداری توسط بخش خصوصی در کشور را به خود اختصاص داده است .

" هانی رستگاران" با اشاره به برگزاری آخرین مزایده عمومی واگذاری خانه تاریخی تدین (محمدیه) واقع در شهر سمنان افزود: به زودی قرارداد واگذاری با شرکت برنده مزایده منعقد می‌شود .

وی گفت: با احتساب خانه تدین (محمدیه)، شمار بناهای واگذار شده به بخش خصوصی در استان سمنان از طریق صندوق احیاء به شش بنا و در مجموع واگذاری از طریق سایر ظرفیت‌های قانونی به 10 بنا می‌رسد .

رستگاران واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی را در کاهش حجم هزینه‌کرد و تخصیص اعتبار از سوی دولت و بودجه عمومی کشور و بهره‌گیری از پتانسیل بخش خصوصی در امر سرمایه‌گذاری موثر دانست .

استان سمنان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی شناسایی شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: