• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر کارگروه اشتغال استان سمنان خبرداد:

سهم 29درصدی زنان سمنانی از به‌کارگمارده شدگان امسال/ایجاد بالغ بر 10هزار شغل در استان

دبیر کارگروه اشتغال استان و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از سهم حدودا 30 درصدی زنان استان از به‌کارگمارده شدگان امسال در این استان پهناور خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، اسماعیل غنیان در یازدهمین کارگروه تخصصی اشتغال استان   با اعلام این خبر اظهار کرد: در 11 ماهه امسال دو هزار و 831 متقاضی کار در این استان به‌کار گمارده شده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۲۸۳۱ بکارگمارده شده امسال 71 درصد مرد و 29 درصد نیز زنان متقاضیان اشغال بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بیشترین به‌کار گماردگان امسال را افراد دیبلم و زیردیبلم اعلام و تتصریح کرد: از مجموع دو هزار و ۸۳۱ نفر بکارگمارده شده سالجاری ۶۴ دیپلم و زیردیپلم بوده‌اند.

دبیر کارگروه اشتغال استان سمنان با بیان اینکه بیشترین مشکل ما در حوزه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است خاطرنشان کرد: ۳۶ از افرادی که امسال در بازار اشتغال استان صاحب کار شدند، فارغ التحصیلان دانشگاهی بوده اند .

وی از عدم برخورداری از مهارت لازم برای کار به عنوان مهمترین دغدغه صاحبان کار و واحدهای تولیدی نام برد و افزود: از تعداد ۲۸۳۱ نفر بکار گمارده شده امسال استان ۶۲ درصد فاقد مهارت و ۳۸ درصد بهره‌مند از مهارت لازم بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بر لزوم مهارت‌آموزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تاکید و خاطرنشان کرد: خوشبختانه دستگاه‌های متولی و از جمله فنی و حرفه‌ای در زمینه آموزش مهارت گام‌ها و اقدامات خوبی برداشته است لذا پیشنهاد ما به متقاضیان کار شرکت در این دوره‌ها و فراگیری مهارت کار است.

غنیان با اشاره به اجرای طرح کارورزی و ثبت‌نام تعدادی از متقاضیان در سامانه کارورزی این اداره کل یادآوری کرد: دراستان سمنان تاکنون یک‌هزار و ۲۱۳ نفرکارورز واجدشرایط در سامانه کارورزی ثبت نام کرده و ۳۷۳ واحد پذیرنده نیز برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به آمار اشتغال ایجاد شده در این استان گفت: اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد طی ۱۱ ماهه سالجاری 10 هزار و ۳۶۵ شغل است که براساس این آمار از ابتدای امسال تاکنون ۹۶ درصد تعهد اشتغال استان محقق شده است.

این عضو کارگروه اشتغال با اشاره به تلاش دولت برای ایجاد اشتغال در روستاها گفت: در همین راستا واحدهای تولیدی دارای مجوزهای صنفی تولیدی مستقردر روستاها می‌توانند برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی ثبت‌نام و از این فرصت استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: