• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان عنوان کرد:

خطر روزافزون فرونشست‌ها در سمنان تهدیدی بیخ گوش ریل راه‌آهن+عکس

فرونشست زمین‌ در استان سمنان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: وضعیت فرونشت‌ها در این استان هر سال وخیم‌تر از سال‌های قبل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، علی‌نقی حیدریان در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص آخرین وضعیت فرونشست‌ها در استان اظهار کرد: متاسفانه پدیده فرونشست زمین‌ در استان سمنان روز به‌روز بیشتر می‌شود.

وی مهمترین دلیل وقوع این پدیده را خالی شدذن سفره‌های زیرزمینی از آب و افت آب‌های زیرزمینی برشمرد و افزود: از آنجا که اتفاق مهمی در سفره‌های آبی دشت‌های استان نیفتاده پدیده فرونشست زمین نیز همچنان ادامه دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در خصوص مهمترین مناطق درگیر این پدیده گفت: فرونشست‌ها تنها محدود به یک نقطه استان نیست اما در نقاطی مثل جنوب وادی السلام به سمت شهرستان سرخه و صوفی‌آباد، در جاده نظامی و روستای اعلا، در مناطقی از شهرستان دامغان و...نیز شاهد این پدیده هستیم.

وی با بیان اینکه چند دستگاه متولی این امر هستند ادامه داد: وظیفه منابع طبیعی بحث آبخیزداری در سرشاخه‌ها است و کمتر به مناطق جنوبی که این فرونشست‌ها در آن اتفاق افتاده ورود پیدا می‌کند.

حیدریان از تشکیل یک کمیته برای بررسی معضل فرونشست‌ها در استانداری سمنان خبر داد و افزود: همه دستگاه‌های متولی و از جمله منابع طبیعی استان نیز در این کامیته عضویت دارند.

وی اضافه کرد: مهمترین ماموریت و دغدغه این کمیته کند کردن روند فرونشست‌ها است که امیدواریم که با برنامه‌هایی که اجرایی می‌کند بتواند این روند را حداقل کندتر کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از تهدید خطوط ریلی از طریق این فرونشست‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد: مهمترین دغدغه ما در بحث فرونشست‌ها خطر بزرگی است که ریل راه‌آهن را تهدید می‌کند و در صورت بروز حادثه‌ای در این بخش، عواقب ناخوشایندی خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: