• جمعه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش 2برابری بازار اشتغال گردشگری و صنایع دستی گرمسار و آرادان تا 2دهه دیگر

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: میزان اشتغال شهرستان‌های گرمسار و آرادان در بخش گردشگری و صنایع دستی تا پایان سال 1400، دو برابر می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه سمنان، محمد جهانشاهی در جلسه بررسی مشکلات اشتغال روستایی گرمسار که در محل فرمانداری گرمسار برگزار شد، افزود: در سالجاری، بیش از 130 نفر در بخش‌های مختلف صنعت گردشگری گرمسار مشغول به کار شده اند .

وی با بیان اینکه بهترین راه توسعه و اشتغالزایی در استان سمنان و شهرستان‌های گرمسار و آرادان، توسعه گردشگری است، گفت: در این راستا، برنامه‌های ویژه ای برای جذب گردشگر در ایام نوروز در استان، تدارک دیده شده است .

وی افزود: برگزاری جشنواره ویژه نوروزی در سطح استان، راه اندازی کمپین تبلیغاتی بزرگ با هدف معرفی هر چه بیشتر استان و افزایش ضریب اشغال واحدهای اقامتی استان و اختصاص یک دستگاه خودرو در ورودی استان به عنوان جایزه سفر و اقامت در این استان، از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای جذب گردشگر در نوروز 97 است .

جهانشاهی با اشاره به قابلیت‌های استان سمنان، گفت: استان دارای مناطق حفاظت شده قابل توجه و منابع متعدد است و باید از ظرفیت‌های گردشگری استان به خصوص مبحث ژئوتوریسم در بخش شمالی استان بهره‌برداری بیشتری شود .

  وی خواستار همکاری نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی برای بهسازی فضاهای ورودی استان برای استقبال از گردشگران شد و گفت: از طرح‌ها و ایده‌های جدید برای رشد گردشگری استان استقبال می‌شود .

جلسه بررسی مشکلات اشتغال روستایی در گرمسار با حضور نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان و سایر مسئولان مرتبط در گرمسار برگزار شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: