• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گردهمایی بزرگ مؤلفین، نویسندگان و خادمان کتاب استان سمنان برگزار شد

گردهمایی بزرگ مؤلفین، نویسندگان و خادمان کتاب استان سمنان با حضور شماری از نویسندگان و مؤلفین استان در سمنان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، غلامحسین سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در گردهمایی بزرگ مؤلفین استان سمنان که با حضور معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد برگزاری این همایش و اجرای هرساله آن را یک ضرورت برشمرد و اظهار کرد: خلاء گردهمایی مولفین و نویسندگان و فعالان حوزه فرهنگ مکتوب به شدت احساس می‌شد.

وی با اشاره به وجود آسیب‌های متعدد اجتماعی در جامعه امروز ایران افزود: جامعه استان سمنان نیز در این سال‌ها از هجوم آسیب‌های اجتماعی بی‌نصیب نمانده و مؤلفین، نویسندگان و خادمان کتاب به عنوان یک بخش مهم و موثر جامعه می‌توانند با قلم‌فرسایی در این حوزه در رفع بخشی از این آسیب‌ها کمک کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با بیان اینکه نویسندگان و نخبگان استان باید بیشتر در بطن جامعه قرار گیرند افزود: نشست‌ها و دورهمی‌های نویسندگان و اهل‌قلم استان می‌تواند به رفع مشکلات اجتماعی در استان کمک شایانی کند لذا باید از ظرفیت این جمع فرهیخته بیشتر استفاده شود و این گردهمایی می‌تواند نقطه آغازینی برای بهره‌گیری بیشتر از این ظرفیت باشد.

وی ادامه داد: سوق دادن قلم مؤلفین و نویسندگان به سمت آسیب‌های اجتماعی مبتلابه جامعه می‌تواند به توسعه پایدار در استان کمک کند.

سماکوش با اشاره به آنچه بر انسان دو سه قرن اخیر رفته به تحولات علمی و جامعه‌شناختی اشاره کرد و گفت: به‌نظر می‌رسد که انسان امروز در طول این سال‌ها  از سه تحول یا سیلی در این حوزه بی‌نصیب نمانده و سیلی اول را گپرنیک با اثبات گردش زمین به گرد خورشید نواخت و بشر را متوجه این واقعیت کرد که زمین مرکز عالم نیست.

وی از اندیشه‌های داروین به مثابه دومین سیلی بر بشر نام برد و ادامه داد: داروین این تلنگر را به انسان زد که برخی رفتارهای انسانی با رفتارهای دیگر موجودات و حیوانات قابل مقایسه است و سومین سیلی را روانکاو برجسته –فروید- بر اندیشه بشری نواخت و با طرح ناخوادگاه انسان ثابت کرد که همه رفتارهای ما ناشی از قوه عقلانی و خودآگاه ما نیست و ناخودگاه آدمی در بسیاری از رفتارهای ما نقش دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: