• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری آزمون قرآن و عترت استان سمنان با شرکت حدود 6000 نفر

شانزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت امروز پنجشنبه به طور همزمان با سراسر کشور در هشت حوزه در استان سمنان نیز برگزار شد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا سوقندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این ارتباط گفت: این آزمون در مرحله اول امروز در بخش کتبی و در دو مرحله ساعت ٨:٣٠ تا ٩:٤٥ در رشته حفظ قرآن و در ساعت ١٠:٤٥ تا ١١:٤٥ در رشته معارف و مفاهیم برگزار شد.

وی افزود: در آزمون کتبی در استان سمنان دو هزار و ٥١ نفر داوطلب شرکت شده اند که در حوزه‌های مختلف در شهرستان های این استان به رقابت می پردازند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان شمار ثبت‌نام کنندگان شرکت در آزمون قرآن و عترت را بیش از سه هزار و ٧٤٠ نفر بیان کرد و افزود: سمنان از نظر تعداد شرکت کنندگان نسبت به جمعیت در بین استان‌های کشور در رتبه پنجم قرار دارد.   

سوقندی گفت: رشته حفظ سوره های واقعه و ملک با ٧٣٩ نفر، جزء ٣٠ قرآن کریم با ٦٨٢ نفر و رشته الکترونیکی درک معنا با ٣٤٣ نفر بیشترین شرکت کننده را در بین رشته های مختلف این آزمون در استان سمنان به خود اختصاص داده‌اند.

وی یادآور شد: آزمون های الکترونیکی و شفاهی نیز هفته آینده در استان سمنان برگزار می شود و نتایج آزمون امروز اوایل هفته آینده اعلام خواهد شد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: آزمون قرآن و عترت با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، رییس کارگروه نظارت و ارزشیابی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در معیت مدیران کل و مسوولان این دو اداره کل امروز از روند برگزاری این آزمون که در مرکز استان در جهاددانشگاهی سمنان برگزار شد، بازدید کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: