• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس کارگروه نظارت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی خبرداد:

برگزاری آزمون قرآن و عترت در ٤١٠ حوزه امتحانی کشور/ نیمی از مؤسسات قرآنی کشور زیر نظر وزارت ارشادند

رییس کارگروه نظارت و ارزشیابی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری آزمون قرآن و عترت در ٤١٠ حوزه امتحانی در سراسر کشور خبر داد.

به گ زارش ایسنا منطقه سمنان ، سیدجلال رضوی‌زادگان که به منظور نظارت بر برگزاری این آزمون به سمنان سفر کرده است در حاشیه برگزاری این آزمون که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد و اوقاف و امور خیریه استان در علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان افزود: در این آزمون که مرحله کتبی آن امروز برگزار می‌شود ٢٤١ هزار نفر داوطلب ثبت نام کرده و به رقابت می‌پردازند .

وی با بیان اینکه برگزاری این آزمون به صورت مشترک با سازمان اوقاف و امور خیریه از ویژگی‌های آزمون سراسری قرآن و عترت است گفت: نتایج آزمون کتبی تا اوایل هفته آینده اعلام خواهد شد .

رضوی‌زادگان یادآور شد: آزمون شفاهی قرآن و عترت نیز از شنبه دوازدهم تا هجدهم اسفند برگزار و آزمون الکترونیکی نیز شنبه آینده انجام خواهد شد .

وی از پیشتازی خواهران در شرکت در این آزمون خبر داد و گفت: آزمون قرآن و عترت در ٢٦ رشته انجام می‌شود .

رضوی‌زادگان با بیان اینکه سمنان در برگزاری آزمون قرآن و عترت در کشور جزء بهترین‌ها بوده است به فعالیت موسسات و اقدامات خوب قرآنی در استان سمنان اشاره کرد و اظهار کرد: بیش از دو هزار موسسه قرآنی تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کنند که با احتساب موسسات قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی این تعداد در کشور به بیش از چهار هزار موسسه می‌رسد .

رییس کارگروه نظارت و ارزشیابی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به استان سمنان از موسسات قرآنی شهرستان گرمسار نیز بازدید کرد و فعالیت این موسسه‌ها را در ترویج فرهنگ قرآنی مطلوب خواند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: