• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاتب خبرداد:

کمک ۶۰ هزار میلیارد تومانی به صندوق های بازنشستگی

نماینده مردم شهرستانهای گرمسار آرادان در مجلس شورای اسلامی از کمک ۶۰ هزار میلیارد تومانی به صندوق های بازنشستگیخبرداد.
به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،غلامرضا کاتب در جلسه شورای اداری شهرستان های گرمسار و آرادان اظهار کرد: متاسفانه بیشتر بودجه کشور صرف هزینه های جاری می شود و تنها مقدار بسیار کمی از این بودجه برای اجرای پروژه های عمرانی باقی می ماند .

وی با بیان اینکه استان سمنان بدترین استان در صرف هزینه جاری کشور است تصریح کرد ؛ بیشترین هزینه های استان مربوط به ساختمان های اداری و تملک دارایی استان سمنان است و استان سمنان جزو پنج استان اول کشور از نظر پرهزینه ترین استان در بخش هزینه های جاری است .

نماینده گرمسار اطهار کرد: شاید در مباحث جزئی این هزینه به چشم نیاید اما در مجموع کلان کشوری این هزینه ها تأثیر زیادی دارد.

وی با بیان اینکه سیستم اداری کشور باید اصلاح شود تاکید کرد: اگر اقتصاد کشور آسیب ببیند همه ما آسیب می بینیم.

کاتب مهمترین ویژگی بودجه سال آینده را شفافیت در بودجه برشمرد و افزود: بالغ بر 337 ردیف متفرقه بودجه ای وجود داشته که خوشبختانه که در بودجه 97 به 138 ردیف متفرقه رسیده و 109 ردیف متفرقه را حذف کردیم.

وی از افزایش شفاف سازی و نظارت ها بر بودجه خبر داد و گفت: سهم اعتبارات متفرقه که دیوان محاسبات و سازمان بازرسی بر آن کنترل نداشت را 20 درصد کاهش دادیم .

این نماینده مردم درباره اولویت بندی بودجه سال 97 نیز گفت : امسال اولویت اصلی آب و آب رسانی است که بزرگترین چالش کشور محسوب می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس از رویکرد ویزه دولت به طرح های مرتبط با آب خبر داد و اضافه کرد: 250  میلیون دلار معادل یک هزار میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار در نظر گرفته ایم.

وی افزود: در بخش آب سه اولویت: آبیاری تحت فشار، آب رسانی به روستا ها و آبخیزداری در بودجه تعیین شده و در همین راستا200 میلیون دلار در بخش آبخیزداری و 45 هزار میلیارد تومان برای سایر بخش ها در نظر گرفته شده است.

کاتب بر لزوم استفاده درست از این اعتبارات پیش بینی شده تاکید و ادامه داد: امور آب و کشاورزی و سایر دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند از این منابع کشوری استفاده کنند .

وی از عدالت محوری و فقر زدایی به عنوان دو ویژگی مهم بودجه 97 نام برد و خاطرنشان کرد: در بحث عدالت محوری و فقر زدایی تصمیمات خوبی گرفته شده و در همین ارتباط حقوق خانواده های تحت پوشش باید به 20 درصد حقوق اداره کار برسد.

نماینده گرمسار و آرادان از تصویب 2 هزار و 300 میلیارد تومان برای بیمه زنان سرپرست خانوار خبرداد و اضافه کرد: برای مسکن این افراد نیز سازمان های مردمی، کمیته امداد و بهزیستی می توانند 50 هزار واحد مسکونی مسکن مهر که بلااستفاده مانده را خریده و به خانواده های تحت پوشش واگذار کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: