• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رسیدگی به 27 پرونده حقوقی مرتبط با میراث فرهنگی سمنان در سال جاری

یک مدیر مسوول از رسیدگی به 27 پرونده حقوقی مرتبط با میراث فرهنگی استان سمنان از ابتدای امسال تا کنون خبر داد و گفت: حفاري غيرمجاز، كشف و ضبط اشياي تاريخي، تخریب آثار تاريخي و از جمله تخریب آثاری همچون آب انبار نه حصار، آب انبار گرمسار و...از جمله این پرونده ها است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان محمد جهانشاهی سرپرست جدید اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان به بهانه روز وکیل در مراسمی، از مسئول و کارشناس حقوقی و املاک این اداره کل تجلیل کرد.

جهانشاهی در این مراسم که با حضور جمعی از معاونان این اداره کل برگزار شد، گفت: فرا رسیدن روز وکیل مدافع، بهانه ای برای تجلیل از خدمات ارزنده همکاران حقوقی این اداره کل شد .

وی با قدردانی از خدمات انجام شده توسط این واحد گفت: واحد حقوقی و املاک اداره کل در سال‌های اخیر تلاش‌های قابل توجهی در زمینه به نتیجه رسیدن پرونده‌های حقوقی و تملک آثار به نفع این اداره کل داشته است .

مسئول واحد حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز با ارائه گزارش عملکرد این واحد در سالجاری گفت: واحد حقوقی این اداره کل از ابتدای امسال تا کنون به اجرای 27 پرونده رسیدگی کرده که شامل حفاري غيرمجاز، كشف و ضبط اشياي تاريخي، تخریب آثار تاريخي (آب انبار نه حصار گرمسار)،كشف و ضبط و استفاده ازدستگاه فلزياب و ساخت و ساز غيرمجاز در عرصه و حريم اثر تاريخي است .      یدالله یحیی پور افزود: تعداد 12 پرونده از این تعداد منجر به صدور حکم شده و در 9 پرونده نیز رای صادره، مثبت و به نفع اداره کل بوده است .

وی از دیگر دستاوردهای این واحد را اخذ اسناد مالکیت آثار تاریخی و فرهنگی به نام سازمان میراث فرهنگی از جمله خانه‌های کلانتر و تدین سمنان،کاروانسرای ایوانکی، آب انبار بزرگ گرمسار، آرامگاه شیخ محمود مزدقانی، ساختمان اداره کل و آپارتمان‌ها و مغازه مستقر در میدان جمهوری سمنان عنوان کرد .

یحیی پور، انجام كارشناسي و خريد و تملك خانه پاکزادیان مهدیشهر برای آزادسازی حریم امامزاده قاسم(ع) مهدیشهر، انجام كارشناسي و خريد و تملك خانه با ارزش احمدی دامغان به نام سازمان میراث فرهنگی ، انجام كارشناسي و خريد و تملك خانه وراث قدرت آبادی دامغان به نام سازمان میراث فرهنگی برای آزادسازی حریم دیوار باروی دامغان و واگذاری اتاقک های دروازه ارگ سمنان به هنرمندان را از دیگر فعالیت‌های مهم انجام شده توسط واحد حقوقی و املاک اداره کل اعلام کرد .

وی گفت: پيگيري و انجام نقشه‌‌برداری و اخذ مجوز برای اخذ اسناد مالکیت دروازه ارگ،کاروانسرای لاسجرد و ساختمان صنایع دستی و عمارت ملاده نیز از طریق اداره‌های ثبت اسناد و املاک در حال انجام است .

در این مراسم از «یدالله یحیی پور» مسئول واحد حقوقی و املاک و «مریم عربی» کارشناس واحد حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اهدای هدایایی تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: