• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی استاندار سمنان تاکید کرد:

لزوم حفظ"سرمایه‌های اجتماعی" با پاسخگویی به‌هنگام به سئوالات و ابهامات جوانان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان،با اشاره به لزوم پاسخگویی به نیازهای نسل جوان،  نسبت به آنچه اتلاف سرمایه‌های اجتماعی با عدم پاسخگویی به‌هنگام به سئوالات و ابهامات جوانان می‌خواند هشدار داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سعید ناجی در همایش تجلیل از طلایه داران تربیت  با بیان اینکه تربیت با جان آدمی در ارتباط است اظهار کرد: آنچه سرشت آدمی را می‌سازد ؛ تربیت است.

وی بر لزوم حفظ سرمایه‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: اگر در جامعه‌ای اعتماد و تمرکز جدی در بین جوانان ایجاد نشود و پاسخ صحیح ، مناسب و درست به  سئوالات و ابهامات این قشر داده نشود، این شیوه موجب از دست رفتن و اتلاف سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات تربیتی در کشور افزود: علی‌رغم تمام تلاش‌های زیاد و قابل توجهی که به انجام رسیده است اما همچنان ما با مشکلات جدی در حوزه تربیت نیروی انسانی و اصلاح جامعه مواجه‌ایم.

معاون سیاسی؛ امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بر لزوم توجه به مقابله با آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: در 10 سال گذشته شاهد بروز برخی آسیب‌های اجتماعی در جامعه بوده‌ایم لذا نیازمند توجه جدی مسئولان و کارشناسان به این حوزه مهم هستیم.

وی نقش آموزش و پرورش و معلمان در تربیت را یگانه خواند و تصریح کرد: معلمان و مربیان آموزش و پرورش  نقش ویژه‌ای در تربیت آینده سازان به‌خصوص در حوزه اخلاق و تربیت  دارند.

ناجی با بیان اینکه ما باید تلاش کنیم تا انسانی بسازیم که در ذاتش؛ روح و فطرت الهی نهفته است  اظهار کرد: ظهور ادیان الهی برای نهادینه سازی اخلاق در جامعه است. ضمن اینکه انسان بنا بر اختیار خود، امکان فاصله گرفتن از مسیر هدایت را دارد لذا خداوند پیامبران الهی را برای مکارم اخلاقی مبعوث کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اذعان به اینکه اسلام دین اخلاق است گفت: بین عقلانیت و اخلاق پیوندی غیر قابل انکار وجود دارد ؛ متاسفانه بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از بی‌توجهی به عقلانیت و اخلاق است.

وی نقش خانواده‌ها در تربیت فرزندان را نقشی اساسی و بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: نخستین وظیفه اساسی در تربیت افراد و پرورش اخلاقی آنان بر عهده نهاد مهم خانواده است.

ناجی ادامه داد: اگر در بین نهادهای حکومتی ؛ آمیختگی اخلاق در دین و سیاست نباشد ؛ قطعا موجب بروز آسیب‌های جدی در جامعه و خروج از مسیر اصلی  خواهیم بود و اثرگذاری فعالیت ها دچار اخلال خواهد شد.

وی بر لزوم حفظ سرمایه‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: اگر در جامعه‌ای اعتماد و تمرکز جدی در بین جوانان ایجاد نشود و پاسخ صحیح و مناسب و درست به  سئوالات و ابهامات این قشر داده نشود، این شیوه موجب از دست رفتن و اتلاف سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه غیر همسویی و عدم همزبانی موجب عدم اعتماد عمومی و ایجاد تفرقه در جامعه خواهد شد اضافه کرد: عدم توزیع قدرت متناسب با قانون از دیگر مشکلات حوزه تربیتی در جامعه امروز ما است.

وی با بیان اینکه اگر عقلانی به موضوعات نگاه نکنیم دچار مشکلات زیادی در حوزه اخلاق خواهیم شد گفت: اگر پیوند بین اخلاق و عقلانیت از هم جدا شود و نتوانیم آموزهای دینی را در جامعه ترویج دهیم منجر به واگرایی‌هایی در جامعه  خواهد شد.

ناجی مقابله با دروغگویی و خرافه‌گرایی را ضروری خواند و افزود: باید با خرافه گرایی و برخی تحریف‌ها که با هدف اثبات و توجیه برخی از افراط‌گرایی‌ها و انحصارطلبی‌ها انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: