• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-193-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انعقاد یک تفاهمنامه سه‌جانبه با هدف ارتقای امنیت سایبری در استان سمنان

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از انعقاد یک تفاهمنامه سه‌جانبه با هدف ارتقای امنیت سایبری استان سمنان خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، دکتر سید مسعود میررضایی اظهار کرد: این تفاهم نامه ای سه جانبه در راستای برنامه‌ها و رسالت‌های پدافند غیرعامل؛ اجرای طرح تکاپو و توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار، فی مابین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ،اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان و دو شرکت فنی و مهندسی امن پردازان کویر و شرکت پیشگامان کی پاد کویر به‌منظور ارتقای امنیت سایبری استان در استانداری سمنان منعقد شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان درجلسه انعقاد تفاهم نامه سه جانبه درحوزه امنیت سایبری استان که با حضور کارخایی مدیر کل پدافندغیرعامل استانداری و نمایندگان دو شرکت فنی و مهندسی امن پردازان کویر و پیشگامان کی پاد کویر در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزار شد با اشاره به دغدغه‌های اعضای کارگروه پدافند غیرعامل سایبری استان در حوزه امنیت، خواستار استفاده از توانایی شرکت‌های معتبر فعال در این حوزه شد و اظهار کرد: انعقاد این تفاهم نامه در کنار فعالیت بسیار خوب مرکز آپای دانشگاه سمنان می تواند بستر ساز اصلی حوزه امنیت سایبری دراستان بوده و توانایی این دو شرکت کمک شایانی به پیاده سازی آزمایشگاه امنیت شبکه در مرکز آپا کند.

وی با اشاره به حملات باج افزاری اخیر در کشور ادامه داد: هرچند این حملات در استان سمنان کارساز نبوده و مورد خاصی گزارش نگردیده است اما این بدان معنا نیست که ما به فکر ارتقای امنیت سایبری دراستان نباشیم لذا انتظار ما آن است که تعامل این دو شرکت با دستگاه‌های اجرایی استان بتواند به انعقاد قرارداد همکاری فیمابین در جهت ارتقای امنیت سایبری آنان کمک کند. .

همچنین ایرج کارخایی حوزه امنیت سایبری را از حوزه‌های بسیار مهم در پدافند غیر عامل دانست و با اشاره به تاثیرات این حوزه بر زندگی جوامع امروزی خاطرنشان کرد: وظیفه ما فراهم نمودن بستر امن به‌منظوراستفاده عموم جامعه از این تکنولوژی است لذا باید در کارگروه پدافند به تهدیدات این حوزه در کنار فرصتهای آن نیز توجه بعمل آمده و مورد شناسایی قرار گیرد.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری سمنان در ادامه حضور شرکت‌های فنی و مهندسی مطرح کشور در حوزه امنیت سایبری را عامل موثری در جهت مقابله با تهدیدات نرم افزاری و سخت افزاری دانست و اظهار امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه به امنیت فضای سایبری کمک کرده و دستاورد خوبی برای استان به همراه داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: