• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان مطرح شد:

دو برابر شدن ظرفیت‌های اقامتی استان سمنان در 3سال گذشته

مدیر کل سابق میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ظرفیت اقامتی استان سمنان در سه سال گذشته دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،حسین خواجه بیدختی در مراسم معرفی سرپرست جدید این اداره کل افزود: با تلاش‌های انجام شده در سه سال اخیر، ظرفیت اقامتی این استان از یک هزار و 250 نفر شب، به دو برابر افزایش یافته است و دو هتل نیز در ماههای آینده به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت، گردشگری به مطالبه عمومی و ادبیات رایج استان سمنان تبدیل شده است، گفت: گردشگری در حال حاضر به عنوان مولفه توسعه استان در نظر گرفته شده است.

وی به تشدید میل به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان سمنان اشاره کرد و افزود: حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد تاسیسات گردشگری استان سمنان در حال حاضر چهار هزار میلیارد ریال است که این پروژه‌ها با پیشرفت 40 درصدی در حال انجام هستند.

بیدختی با اشاره به اینکه استان سمنان از استانهای شاخص در واگذاری بناهای تاریخی است، گفت: از ظرفیت عبوری استان برای فروش صنایع دستی نیز باید استفاده شود.

وی گفت: برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت صنایع‌دستی استان سمنان، مراکز فروش صنایع‌دستی در شهرهای استان راه اندازی شده و یا در حال بهره برداری است.

مدیر کل سابق میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان خواستار جذب سرمایه گذار برای ایجاد واحدهای بین راهی جدید شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان نیز گفت: دولت در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری وظیفه مهمی را بر عهده دارد.

«سعید ناجی» با اشاره به ظرفیت‌های استان سمنان در زمینه جذب گردشگر، افزود: چشمه‌های متعدد معدنی، ظرفیت کویر، وجود سایت‌های پارینه سنگی، گردشگری عرفانی، کاروانسراها، جاذبه های متعدد تاریخی و ... از ظرفیت‌های توسعه استان است.

در این مراسم که با حضور مدیران کشوری و استانی برگزار شد، با قدردانی از زحمات "حسین خواجه بیدختی" در سه سال اخیر،"محمد جهانشاهی" به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: