• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان سمنان تاکید کرد:

آینده‌پژوهی مشاغل لازمه توسعه اشتغال در کشور

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان معتقد است که توسعه اشتغال در سطح کشور، نیازمند توجه و تمرکز بر آینده پژوهی مشاغل است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، فاطمه منصوری در جلسه تدوین سند راهبردی توسعه آموزش های مهارتی این استان اظهار کرد: نشست تدوین سند راهبردی توسعه آموزش های مهارتی استان سمنان با هدف تجمیع و یکپارچه‌سازی آموزش‌های مهارتی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی، در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان و با محوریت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد .

وی با اشاره به برخی اهداف تدوین این سند راهبردی افزود:بررسی چالش های مهارت آموزی در استان، شناسایی ظرفیت های متقابل، احصا نیازها و برنامه‌ریزی مطلوب آموزشی و یکپارچه‌سازی آموزش‌ها تحت لوای یک استاندارد، در سطح استان و حتی منطقه از جمله اهداف این سند راهبردی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان اینکه توسعه اشتغال، نیازمند آینده پژوهی مشاغل است، تصریح کرد: در این راستا باید با شناسایی تغییرات جهانی و اثرگذاری آن در تغییرات مشاغل منطقه و استان، گام های مؤثری به‌منظور پرورش نیروی کار ماهر و متخصص برداریم.

عزیزالدین کارشناس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه تدوین اسناد توسعه ای استان بر عهده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است ادامه داد: در این راستا 25 سند در حوزه‌های مختلف در حال تدوین است که سند توسعه آموزش‌های مهارتی با عنایت به نگاه فراگیر آن ، از مهمترین و کلیدی ترین این اسناد به شمار می‌آید.

وی خواستار همکاری و تعامل کلیه دستگاه‌ها در تدوین این سند استانی شد و گفت: این سند با ساختار تجمیع و فرادستگاهی، به‌صورت پایلوت در استان سمنان تدوین و به اجرا در خواهد آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: