• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان تاکید کرد:

انتقال آب زمان‌بر است/ مديريت بر مصرف در اولويت قرار گيرد

استاندار و رئیس شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان با بيان اينكه انتقال آب از درياي خزر به اين استان زمان‌بر خواهد بود، گفت: اگر كار عملياتي انتقال آب درياي خزر به استان سمنان همين امروز آغاز شود، يك پروژه زمان بر و طولاني خواهد بود و بايد در وهله‌ي اول منابع آب موجود را حفظ و درست مصرف كنيم.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه‌ي سمنان، سيد شهاب‌الدين چاووشي در جلسه شوراي حفاظت از منابع آب استان سمنان با تأكيد بر اينكه مديريت بر مصرف بايد اولويت اصلي براي خروج از بحران خشكسالي و كمبود آب قرار گيرد، افزود: همه بايد تلاش كنند تا فرهنگ مديريت بر مصرف در جامعه نهادينه و ارتقاء پيدا كند.

وي خاطرنشان كرد: مسوولين، صدا و سيما، رسانه‌ها، مطبوعات، ائمه جمعه و جماعات و همه دستگاه‌هاي مرتبط بايد تلاش كنند و مردم را به اهميت مديريت بر مصرف، استفاده بهينه از منابع آب، حفاظت از منابع آبي و... توجه دهند.

استاندار سمنان اضافه كرد: تلاش‌هاي آب منطقه‌اي سمنان در جهت تأمين آب، مديريت منابع آبي و حفاظت از آن، قابل تقدير است، اما همه مردم، دستگاه‌ها و ارگان‌ها بايد اين كمبود در بخش آب در استان را جدي بگيرند و سعي و تلاش كنند تا اين كمبود جبران و بهبود حاصل شود.

چاووشي با تقدير از عملكرد استان سمنان در نصب كنتورهاي هوشمند در چاه‌هاي كشاورزي استان، گفت: تأمين كننده و مصرف كننده آب چه در بخش كشاورزي و چه در بخش شرب و صنعت، بايد با هم تعامل داشته باشند و درجهت حل بحران آب با یکدیگر مشاركت و تعامل همه جانبه داشته باشند.

وي با اشاره به افت سطح آب در آبخوان‌هاي استان سمنان گفت: اگر اين وضعيت در استان سمنان ادامه پيدا كند، در آينده امنيت شهرها و روستاها به خطر مي‌افتد و استان سمنان از این ناحیه، آسيب پذير خواهد شد.

استاندار سمنان با تأكيد بر اعمال روش‌هاي نوين آبياري در بخش كشاورزي استان، گفت: آبياري تحت فشار، بايد به كاهش مصرف منجر شود.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان با اشاره به سهم بالای کشاورزی از میزان مصرف منابع آبی موجود یادآور شد: منابع آبي موجود، براي توسعه سطح زيركشت كفايت نمي‌كند و بايد همان وضع موجود را حفظ كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: