• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازارهای استان سمنان زیر ذره‌بین بازرسان طرح نظارتی نوروز

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز اجرای طرح نظارتی و پایش بازار ویژه نوروز 97 در استان خبر داد و گفت: در این طرح بازدیدهای روزانه از واحد‌های صنفی و سطح عرضه انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان مهدی یحایی با اعلام این خبر افزود: در این طرح که از اول اسفندماه آغاز شده و تا پایان فروردین ماه سال آتی ادامه دارد روزانه درحدود 350 بازرسی توسط کارشناسان نظارت و بازرسی این سازمان و بازرسان و ناظران افتخاری از واحد‌های صنفی استان سمنان انجام می‌شود .

وی تصریح کرد این بازرسی‌ها نظر به اقتضای شرایط حساس ایام پایانی سال و با توجه به افزایش تقاضای عمومی برای بسیاری از کالاها و خدمات در این ایام و تعطیلات نوروز ، لزوم پایش وضعیت بازار کالا و خدمات به ویژه کالاهای اولویت دار و همچنین به منظور پوشش فعالیتهای نظارتی بر سطح مراکز فعال تجاری واقتصادی استان و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها انجام می شود .

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: بالغ بر 55 نفر در استان سمنان به عنوان بازرس و کارشناس نظارت و بازرسی فعالیت دارند که وضعیت نرخ کالا وخدمات موجود، کمبود و فراوانی کالا و خدمات ضروری اولویت دار در سطح عرضه را بصورت ویژه و شبانه روز رصد می‌کنند و عملکرد واحد‌های صنفی استان سمنان در ایام نوروز را زیر ذره‌بین دارند .

این مقام مسئول افزود: در این ایام در حدود 195 ناظر افتخاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به صورت نامحسوس وضعیت بازار و فعالیت واحدهای صنفی و خدماتی را رصد می‌کنند و در صورت مشاهده تخلفی از سوی واحدهای صنفی مراتب را به ستاد خبری سازمان گزارش می‌کنند.

وی اظهار کرد: کشیک های نوروزی و گشت‌های نظارت و بازرسی در ایام نوروز، مانند سایر روزها فعال هستند و با هرگونه تخلف در واحد‌های صنفی، سطح عرضه و... برخورد می‌شود.

یحیایی تأکید کرد: هم استانی ها نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی ، کم فروشی ، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم صدور صورتحساب و .... از سوی واحد های صنفی، با شماره تلفن گویا 124 سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: