• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

از ابتدای امسال تاکنون محقق شد

پرداخت ۴۶درصد از سهم تسهیلات رونق تولید استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از پرداخت ۴۶ درصد از سهم تسهیلات رونق تولید این استان در سال 96 خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۷۳۳ واحد تولیدی استان پرداخت شده است که ۴۶ درصد از سهم استان می باشد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، بهروز اسودی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر اظهار کرد: بانک‌های استان باید با توجه به ایام پایانی سال و باهدف تحقق سهم پرداختی استان ، در عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی شتاب بیشتری کنند.

وی با اشاره به ثبت نام ۲۰۴۹ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات از بانک‌های عامل تصریح کرد: تا کنون بیش از ۳۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۴۱ واحد تولیدی صنعتی و ۹۱۰ میلیارد ریال به ۵۹۲ واحد کشاورزی پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۴۵۷ پرونده واحدهای تولیدی از بانک‌های عامل عودت شده که باید بانک‌های استان سریعا نسبت به تعیین تکلیف این پرونده‌ها اقدام کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: تا کنون پرونده یک‌هزار و ۶۳۵ واحد تولیدی استان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید به ارزش بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به دستور دوم این نشست خاطر نشان کرد: در این جلسه و با تصویب اعضای کارگروه با پرداخت ۱۱۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۷ واحد تولیدی استان با اشتعالزایی حدود ۱۲۰ نفر موافقت شد.

اسودی ضمن اشاره به دیگر دستور کار این نشست افزود: در این جلسه مشکلات بانکی ، مالیات ، تامین اجتماعی و زیربنایی چهار واحد تولیدی پیشران خودرو، معدنی گچ نگین ، ابزار جراح و سعید صنعت بررسی شد.

وی ضمن ارایه گزارشی از مصوبات جلسات قبلی کارگروه خاطرنشان کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۴۳ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع یک‌هزار و ۳۱۲ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به تحلیل مصوبات این کارگروه خاطرنشان کرد: از ۱۳۱۲ مصوبه ، ۴۴ درصد مصوبه مربوط به تامین مالی و تسهیلات ، ۱۸ درصد مربوط به امور زیربنایی ، ۱۵ درصد مربوط به مالیات، ۱۱ درصد مربوط به تامین اجتماعی و مابقی دیگر امور سرمایه گذاری و تولید است.

اسودی گفت: در این جلسه گزارشی از کمیته پایش تسهیلات رونق تولید در سال ۹۵ و گزارش عملکرد بانک‌های عامل استان در خصوص عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات ارائه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: