• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتقاد نماينده ولي‌فقيه از بي‌توجهي به مشكل كمبود آب در استان سمنان

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان با انتقاد از بي توجهي مسوولين به مشكلات كمبود آب در اين استان گفت: حدود 5 سال پيش در حضور دكتر روحاني، رئيس جمهور گفتيم آب، آب، آب، كار، كار، كار، ولي هنوز هيچكدام از مشكلات حل نشده است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، منطقه سمنان، آيت الله سيد محمد شاهچراغي در ديدار با مديرعامل و كاركنان شركت آب منطقه‌‌اي سمنان تأكيد كرد: مسوولين و در رأس آنها، دولت بايد مشكلات مردم را از نزديك ببينند و اين مشكلات را ريشه‌اي حل كنند.

وي ادامه داد: متأسفانه مردم سراسر استان سمنان و از جمله روستاهاي اين استان با مشكل كمبود آب و خشكسالي شديد گريبانگير هستند و بايد براي حل اين مشكل فكر اساسي و تدبير ويژه‌اي انديشيد و از مسوولين ميخواهم اين مشكل را ريشه‌اي حل كنند.

نماينده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبري اضافه كرد: ما خوشبختانه در استان سمنان از همه لحاظ داراي امنيت خوبي هستيم و اين جاي شكر و همچنين تقدير و تشكر از مسوولين مربوطه دارد، اما مردم استان نيازمند امنيت آبي هم هستند، امروزه كمبود آب و خشكسالي، امنيت روستاها و شهرهاي استان را با خطر  جدي مواجه كرده است.

آيت الله شاهچراغي خاطرنشان كرد: خشكسالي يك امر طبيعي است ولي انسان‌ها نيز قطعاً در به وجود آمدن آن موثر هستند، اگر ميخواهيم اوضاع بهتر شود بايد ابتدا از خودمان شروع كنيم، فرهنگ مصرف درست و جلوگيري از اسراف را بايد در جامعه نهادينه كنيم و بايد شيوه مصرف آب در جامعه را تغيير دهيم، من نيز از ائمه جمعه و جماعات ميخواهم در تريبون‌هاي نماز جمعه، مردم را از اسراف در مصرف آب پرهيز دهند و فرهنگ درست مصرف كردن را به مردم گوشزد كنند.

وي همچنين با تقدير از فعاليت خوب شركت آب منطقه‌اي سمنان در راستاي حفاظت و احياء منابع آبي در سطح استان سمنان، بر احياء قنات هاي قديمي در سطح برخي روستاها تأكيد كرد و گفت: انشاءالله همه دستگاه‌هاي مربوط مانند جهادكشاورزي، استانداري، منابع طبيعي و... براي تحقق اين امر مهم كمك كنند، از سوي شركت آب منطقه‌اي سمنان، اقدامات بسيار خوبي در حوزه برخورد با چاه‌هاي غيرمجاز، اضافه برداشت و برداشت هاي غيرمجاز و... صورت گرفته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: