• چهارشنبه ۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان سمنان:

سیاسی‌بازی آفت انقلاب است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، سیاسی بازی و خطی و جناحی عمل کردن را آفت انقلاب دانست و بر ترویج حق گویی و وفای به عهد و توجه به عدالت در جامعه تاکید کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در نشست مشترک شورای فرهنگ عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان با بیان اینکه اسلام مایه حیات است به روایتی از امام سجاد (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت سجاد (ع) همواره بر حق گویی و توجه به عدالت در جامعه تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه حق گویی هزینه دارد متذکر شد: حق تلخ است و حق گویی خطر دارد اما باید گفت و از خطرات آن نترسید.

آیت‌الله شاهچراغی ادامه داد: مسلمان واقعی علاوه بر توجه به عدالت و حق گویی باید همواره به وعده خود عمل کند.

امام جمعه سمنان به حوادث اخیر در تهران نیز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اين حوادث ناشی از رافت اسلامی است که متاسفانه با متخلفان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه هر سه قوه باید در مقابل این حوادث بایستند و با عوامل آن برخورد شود گفت: همه در  مقابل این حوادث مسوول هستیم و باید با متخلفان برخورد شود.

همچنین سیدشهاب الدین چاووشی استاندار سمنان در این نشست درختکاری را یک معروف دانست و از اجرایی شدن طرح درخت کاری حرم تا حرم در مسیر عبور زائران حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از این استان خبر داد و افزود: این طرح قرار است قبل از پایان سال و با مشارکت و بسیج قشرهای مختلف مردم در این استان عملیاتی شود .

وی با بیان اینکه در ماه آینده پیش بینی می شود بارندگی خوبی داشته باشیم گفت: باید همه مسؤلین و مردم بسیج شوند تا در مسیر حرم تا حرم نهال کاشته شود .

چاووشی این امر را مفید از نظر گردشگری و موجب ایجاد نشاط اجتماعی دانست و تاکید کرد: برای ایجاد فضای سبز به ویژه در مسیر عبور زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از ظرفیت آموزش و پرورش، بسیج، دستگاه قضایی و سازمان زندانها و ... استفاده خواهد شد .

وی گفت: به نام هر شهید و در مجموع سه هزار شهید استان سمنان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز نهال هایی غرس خواهد شد .

استاندار سمنان با اشاره به لزوم ترویج معروف در جامعه خواستار اجرای برنامه های برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در مسیر تردد زائران مشهد مقدس شد و گفت: با استفاده از آیات و روایات و جملات زیبا باید در ترویج این فریضه در ایام نوروز تلاش شود.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه اعضا در شورای فرهنگ عمومی ترویج معروف و احکام شرعی و قانونی در جامعه است .

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان نیز در این نشست به بیان برنامه های این ستاد برای ایام نوروز پرداخت و گفت

: برنامه هایی برای این ایام با محوریت تقویت فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در ١٤ محور پیش بینی شده است.

محمدرضا سوقندی گفت: در این برنامه ها ترویج فرهنگ مسوولیت پذیری، تحکیم بنیان خانواده، تبلیغات محیطی و فضا سازی و ... پیش بینی شده است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: