• شنبه ۲۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

سمنان، پیشرو در بیمه کشاورزی

مرغ‌ها هم بیمه تکمیلی شدند

معاونت بیمه‌ای بانک کشاورزی استان سمنان بااشاره به خسارت‌های بالای باغداران،کشاورزان و مرغداری‌ها و دامداری‌های این استان در چند سال اخیر از افزایش اقبال کشاورزان و بهره‌برداران استان به بیمه‌های کشاورزی خبر داد و گفت: استان سمنان از نظر بیمه‌های کشاورزی از استان‌های برتر کشور است.

محمدرضا کرم‌الدین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،از بیمه بالغ بر 12میلیون قطعه از طیور این استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امسال علاوه بر بیمه پایه، طیور این استان بیمه تکمیلی نیز شدند.

وی ادامه داد: در بیمه تکمیلی خسارت‌هایی که به دلیل بروز عوامل بیماری‌زا به جمعیت طیور و مرغداری‌ها وارد می‌شود نیز پرداخت می‌شود.

معاونت بیمه‌ای بانک کشاورزی استان سمنان عملکرد استان سمنان در این بخش را بسیار خوب برشمرد و گفت: مرغداری‌های استان سمنان و به ویژه دو شهر سمنان و سرخه که عمده مرغ تولیدی استان در آنها به بازار عرضه می‌شود استقبال بسیار بالایی از این بیمه داشتند و از این رو عملکرد استان از نظر بیمه طیور بالاتر از شاخص‌های کشوری رفته است.

کرم‌الدین در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص نقش احتمالی این خدمات بیمه‌ای در تولید گوشت سفید و تثبت قیمت آن گفت: از آنجا که در صورت بروز خسارت بخش عمده آن از سوی سازمان بیمه‌گر به مرغداران و تولیدگران پرداخت و می‌توانند با وجود زیان دوباره به عرصه تولید برگردند، بدون‌تردید بیمه نقش مهمی در تداوم تولید و متعاقب آن در تنظیم قیمت‌ها و جلوگیری از نوسانات متعدد در طول سال دارد.

وی با اشاره به اقدامات متعدد در خصوص آموزش‌های عمومی بهره‌برداران اظهار کرد: انجام فعالیت‌های آموزشی در خصوص فرهنگسازی در استان، برگزاری جلسات متعدد با دهیاری‌ها، شوراها و بهره‌برداران استان و مهمتر از همه حجم بالای وجود عوامل خطر در این بخش سبب شده که استقبال کشاورزان، دامداران و مرغداران استان از بیمه طیور و محصولات کشاورزی روندی افزایشی در چند سال اخیر داشته باشد.

معاونت بیمه‌ای بانک کشاورزی استان از بیمه 23هزار هکتار از مزارع گندم، جو و کلزای استان در سال‌زراعی جاری خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر این 11 هزار هکتار از باغ‌های استان، بیش از 40 هزار راس از دام‌های سبک و سنگین و..نیز تحت‌پوشش بیمه قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه حجم بیمه دام‌های استان در 6ماهه اول سال زراعی جاری به تنهایی به اندازه همه بیمه انجام شده در این بخش در سال گذشته بوده افزود: آسیب‌های وارده به کشاورزان و دامداران استان و به خصوص آسیب جدی به باغ‌های انار، زیتون و انگور که امسال به کف‌بری بسیاری از این باغات هم انجامید و همچنین پرداخت غرامت 100درصدی به کشاورزان تحت‌پوشش سبب شد که دیگر فعالان و بهره‌برداران نیز رغبت بیشتری به بیمه کشاورزی داشته باشند.

کرم‌الدین با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی دارای ریسک بالایی است ادامه داد: از همین رو بیمه‌های خصوصی از بیمه این محصولات اجتناب می‌کنند و صندوق خدمات بیمه محصولات کشاورزی با تنها صندوق دولتی است که در این بخش فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه این صندوق به نبال سود نیست افزود: امسال در استان سمنان بیش از دو برابر حق بیمه دریافتی، خسارت به کشاورزان و دامداران استان پرداخت شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: