• پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری نخستین جشنواره استانی ابوذر در سمنان/کسب 3رتبه برتر توسط خبرنگاران و عکاسان ایسنای سمنان

نخستین جشنواره استانی ابوذر استان سمنان در آیینی با حضور رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با معرفی برترین های این جشنواره به کار خود پایان داد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدمرتضی موسویان در این آیین که باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معاونت سپاه استان و...برگزار شد با اشاره به نقش مهم رسانه ها در عرصه بین المللی اظهار کرد: امریکایی ها به عنوان پیروز جنگ جهانی دوم برای سلطه خود بر جهانف مکتب نوسازی را مطرح کردند تا سلطه استکباری خود بر جهان پس از جنگ جهانی را کامل کنند.

وی از رسانه ها به عنوان بازوی اجرایی امریکایی ها برای تحقق این سلطه نام برد و افزود: متاسفانه امریکایی ها با کمک رسانه های خود در حوزه تسلط فرهنگی توفیقاتی داشتند تا آنجا که حتی کشورهایی همچون چین نیز درهای خود را به روی امریکایی ها باز کردند و از این رو دیگر اثر چندانی از فرهنگ چینی و سویه های انقلابی چینی ها دیده نمی شود یا دیگر اصولا سینمایی به نام سینمای فرانسه آنگونه که تا پیش از آن بود، نمی بینیم.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امریکایی ها یک شعار دارند و آن این است که امریکایی هایی وجود دارند که شهروند امریکا نیستند اما همچون امریکایی ها زندگی و اندیشه می کنند. آنها این افراد را به کمک رسانه هایشان تربیت می کنند.

وی با تقسیم رسانه ها به دو نوع سنتی و نوین ادامه داد: از زمانی که مخاطبان رسانه این مجال را یافتند که آنها نیز در شکل گیری خبر تعامل و مشارکت کنند، رسانه های نوین ظهور کردند.

موسویان با اشاره به تاثیرگذاری رسانه های نوین گفت: در این فضای جدید دیگر فرزندان شما به جای اینکه پرسش های خود را با شما مطرح کنند، پاسخ سوولات خود را از موتورهای جستجو می گیرند.

وی با بیان اینکه مخاطب رسانه های دیجیتال دیگر حوصله متون طولانی و مفصل را ندارند افزود: مخاطب امروز با یک تصویر و متن کوتاه اقناع می شود.

مشاور وزیر ارشاد گفت: کارشناسان پیش بینی کردند 84 درصد ترافیک اطلاعاتی تا سال 2020 محدود به تصویر خواهد شد به عبارتی مخاطبان  با دریافت تصاویر به یک نتیجه و پیام خواهد رسید.

حسین نورانیان دبیر این جشنواره استانی از ارسال 123 اثر به دبیرخانه این جشنواره استانی خبر داد و گفت: با وجود اینکه امسال اولین دوره این جشنواره در سمنان برگار شد اما خوشبختانه استقبال خوبی از آن شد.

وی از معرفی 16 برتر این جشنواره در هشت بخش جشنواره ابوذر خبر داد و تصریح کرد:    تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی، آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده ،انقلابی گری، دشمن شناسی، فعالیت صنفی خبرنگاران و رسانه ها، معضل کم آبی موضوعات این جشنواره استانی بودند.

نورانیان همچنین پیشنهاد داد: علاوه بر برگزاری جشنواره استانی، تا پیش از برگزاری چهارمین جشنواره ملی ابوذر، نخستین جشنواره منطقه ای ابوذر نیز با محوریت استان سمنان برگزار شود.

به گزارش ایسنا-در این جشنواره که در هشت بخش برگزار شد خبرنگاران و عکاسان ایسنای سمنان در سه بخش حائز رتبه برتر شدند.مسعدو محقق در بخش عکس و هوشنگ حبیبی بسطامی در دو بخش آسیب های اجتماعی و سبک زندگی از عکاسان و خبرنگاران ایسنای استان بودند که به عنوان برترین های این جشنواره استانی معرفی و تجلیل شدند. همچنین آذر پژمان، مریم نعمتی،محمدرضا خزر، حاجی قربانی، آرزو کاشی،عبدی، داوودی،مومنیان و...از دیگر برگزیدگان این جشنواره استانی بودند.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: