• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد عنوان کرد:

شکست رسانه‌های سنتی از رسانه‌های دیجیتال/ اعطای ٣٦٠ هزار کد شامد به فعالان دیجیتال کشور

مشاور وزیر و رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صدور ٣٦٠ هزار کد شامد برای فعالان فضای مجازی در کشور خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدمرتضی موسویان در جمع مدیران و فعالان شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی استان سمنان،با اشاره به لزوم دریافت این کد شناسایی از سوی فعالان فضای مجازی اظهار کرد: شامد یک کد منحصر به فرد است که معرف فعالان فضای دیجیتال بوده و در واقع فعالان  این فضا از طریق آن شناخته می‌شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه سال ١٣٩٤ شورای عالی فضای مجازی، ایجاد فضای سالم، مفید و ایمن باید در کشور عملیاتی شود تصریح کرد: از نظر این وزارت‌خانه فضا، محتوا و بسترهای دارای کد شامد سالم، مفید و ایمن است و آنهایی که فاقد کد شامد هستند فعالیت آنها از نظر ما غیررسمی و تخلف است.

وی با اشاره به تلاش وزارتخانه برای توسعه نظارت‌های عمومی گفت: کد شامد سبب می‌شود مردم خود نظارت بر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را بر عهده بگیرند .

موسویان با استقبال از ایجاد انجمن فعالان شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در استان سمنان افزود: ضرورت ایجاد این انجمن‌ها احساس می شود و این مرکز پیش‌نویس آیین نامه‌ای را در دست تدوین دارد تا بر اساس آن در استان‌ها شورایی در این ارتباط با ریاست مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها تشکیل شود.

مشاور وزیر ارشاد اسلامی ادامه داد: این شوراها با حضور سایر مدیران مرتبط با هدف نظارت و تحقق فضای سالم، مفید و ایمن در استان‌های مختلف تشکیل خواهد شد و از این طریق ارتباطی بین مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی. فعالان فضای مجازی و مردم ایجاد خواهد شد .

رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان تاریخچه‌ای از شکل‌گیری اینترنت و فضای مجازی در جهان به بیان تاثیر شبکه‌های اجتماعی در عصر حاضر پرداخت و افزود: در دنیا تنها دو کشور آمریکا و چین دارای شبکه‌های اطلاعات ملی هستند .

موسویان با تاکید بر اینکه تحقق شبکه ملی اطلاعات در کشور از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است خاطرنشان کرد: رسانه‌های سنتی در حال حاضر از رسانه های مدرن شکست خورده اند و امروز کسانی دست بالا را دارند که در فضای مجازی موج‌آفرینی می‌کنند.

رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد بر توسعه آموزش سواد رسانه ای در کشور تاکید کرد و گفت: برای مقابله با موج  رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی باید سواد رسانه ای را در کشور ارتقاء دهیم .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست به تاثیرگذاری فعالان فضای مجازی در حوادث و رویدادهای مختلف اشاره کرد و گفت: در حوادث اخیر هوشیاری و آگاهی فعالان رسانه‌ای در فضای مجازی توطئه‌های دشمنان انقلاب را خنثی کرد .

محمدرضا سوقندی افزود: دشمنان انقلاب در حوادث اخیر به فضای مجازی دل بسته بودند تا به هویت و استقلال ایران اسلامی ضربه بزنند که آگاهی و درایت فعالان این فضا این توطئه را نقش بر آب کرد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ایجاد انجمن فعالان و مدیران شبکه های اجتماعی برای اولین بار در کشور در این استان را نشان از آگاهی فعالان این شبکه ها دانست و تاکید کرد: به دلیل نقش بسیار سازنده فضای مجازی در حوادث و برنامه‌های مختلف مسوولان به سراغ مدیران و فعالان این فضا می‌آیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: