• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جشنواره گل نرگس در سمنان برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان، بیست و ششم بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاري ايسنا، منطقه سمنان، حمیدرضا دوست‌محمدی افزود: این جشنواره با هدف احیاء و ترویج میراث طبیعی شهرستان سمنان با رویکرد معرفی میراث اجتماعی منطقه و قابلیت شهرستان سمنان در تولید گل نرگس، افزایش شادابی و نشاط در مردم و ... برگزار  می‌شود.

وی گفت: این جشنواره از ساعت 9 صبح  پنج شنبه هفته جاری از امامزاده پیر علمدار سمنان به عنوان مرکز مذهبی متصل به تاریخ اجتماعی شهرسمنان آغاز شده و با پیاده روی در طبیعت بکر و کوچه باغ‌‌های شهر سمنان و معرفی مراکز تولیدات محصولات بومی این شهر از جمله گل نرگس، ادامه پیدا می‌کند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان افزود: بازدید از سیستم آب پخش کن سمنان با قدمتی 700 ساله و دژ چرمنه به عنوان منطقه استقراری اولیه شهر سمنان از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

دوست‌محمدی گفت: عرضه سوغات و صنایع دستی استان سمنان، برگزاری کارگاه زنده تولید صنایع دستی، عرضه آش و خوراک های محلی و پیاز گل نرگس، اجرای برنامه های شاد و متنوع و ... از جمله برنامه‌های این جشنواره یک روزه است.

وي تصريح كرد: گل نرگس به صورت خودرو در کنار جویبارها و باغات سمنان می‌روید و مورد توجه مردم محلی قرار گرفته است چنانکه گلدان‌های خاصی برای آن طراحی کرده اند تا پیازهای نرگس را در فضای مشبک آن بکارند و سرشاخه های نرگس در اندازه های مختلف از این سفال بیرون می آید، گل نرگس سمنان دارای عطر و بوی متفاوت و منحصر به فردی نسبت به گل نرگس سایر مناطق کشور است، گل نرگس در فصل زمستان می روید و بهترین زمان برای مشاهده نرگس زارهای سمنان اوایل زمستان تا اواسط این فصل است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: