• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دستگیری مرد زن‌نمای مجازی و عامل انتشار تصاویر شخصی بانوان در شاهرود

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر بانوان شاهرودی در صفحه اینستاگرام، توسط ماموران پلیس فتا شاهرود خبر داد و گفت: این متخلف خود را در فضای مجازی یک زن معرفی و از این طریق تصاویری از کاربران زن جمع‌آوری و در فضای عمومی منتشر کرده بود.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،سرهنگ سید مجتبی اشرفی در تشریح این خبر گفت: پس از مراجعه یک شهروند بانو به پلیس فتا این شهرستان در خصوص انتشار تصاویر ایشان در یک پیج اینستاگرام، مورد در دستور رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: پس از شروع رسیدگی فردی دیگر نیز به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد، تصاویر خصوصی ایشان و چند تن ازدوستانش در فضای مجازی منتشر شده که با رصد صفحه اینستاگرامی مورد نظر مشخص شد فردی ناشناس اقدام به انتشار تعدادی از عکس‌های خصوصی چند خانم کرده که اقدامات فنی و پلیسی در این خصوص توسط کارشناسان پلیس فتا آغاز شد.

این مقام انتظامی با توجه به پیچیده بودن پرونده اظهار کرد: سر نخ‌های مکشوفه از عامل انتشار این ماجرا در نهایت ما را به چند فرد رساند که با بررسی‌های تخصصی از پنج مظنون پرونده در نهایت عامل اصلی این اقدام شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود در خصوص نحوه اقدام این فرد 35 ساله گفت: این مرد با هویت جعلی فردی مونث وارد یک گروه تلگرامی بانوان شده و با شیوه و شگردهای خاص خود، پس از جلب اعتماد اعضای این گروه خصوصی، توانسته تعدادی عکس‌های شخصی از اعضا را که در زمینه آرایشگری درحال فعالیت بودند کسب و اقدام به انتشار آن تصاویر کند.

سرهنگ اشرفی در خاتمه با بیان این که اعتماد بی‌جا به هویت‌های جعلی در فضای مجازی تاکنون مبنای بسیاری از جرایم و سواستفاده ها قرارگرفته گفت: در فضای مجازی به هیچ عنوان به هویت اعلامی و تصاویر مورد استناد و استفاده طرف مقابل اعتماد نکنند چه بسا گرگی در لباس میش در کمین کوچکترین فرصت برای دریدن آبروی افراد وسوء استفاده هایی به انحاء مختلف نشسته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: