• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-2392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاتب اعلام کرد:

برداشت 450 میلیون دلار از صندوق توسعه برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و سیستم‌های نوین آبیاری

نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جدی بودن مشکل کم آبی در کشور از برداشت 450 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری و سیستم های نوین آبیاری خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،غلامرضا کاتب در آیین افتتاح همزمان پروژه های عمرانی و اقتصادی  آرادان با اشاره به مشکل کم آبی در کشور بر لزوم تجهیز مزارع به سیستم های نوین آبیاری تاکید  و اظهار کرد: معادل ۲۵۰ میلیون دلار برای اجرای طرح های آبیاری های تحت فشار برداشت شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای نخستین بار معادل ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری برداشت می شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ۳۴ درصد بودجه کشور به صورت عملیاتی انجام خواهد شد افزود: ردیف های متفرقه کشور را که معمولا خارج از دید نظارتی بود از ۲۰ درصد به 11.8درصد کاهش دادیم.

نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و آرادان گفت: ما رشد ۶ درصد را در کشور تجربه کرده ایم و برنامه ریزی برای سال آینده نیز رشد ۶ درصدی است.

وی از افزایش هزینه های جاری به عنوان خیانت به نظام نام برد و گفت: مجموعه درآمد نفت و مالیات در کشور در مجموع حدودا  228 هزار میلیارد تومان است.

کاتب با بیان اینکه آنچه برای ما مهم است حفظ منافع ملی است تصریح کرد: انتطار من از مسئولان عالی کشور و استان این است که عزم ملی و جهادی داشته باشند.

این نماینده با بیان اینکه امروز استان ما نیاز به افزایش سرمایه گذاری دارد بیان کرد: در شرایط فعلی پرداختن به مسایل حاشیه ای در سطح منطقه ظلم به انقلاب و نظام است.

وی بر لزوم توجه بیشتر به جذب سرمایه گذاران و ایجاد تولید و اشتغال تاکید کرد و گفت: یکی از موانع اشتعال کند بودن مسیر استعلامات است.

نماینده گرمسار و آرادان به کاهش جمعیت آرادان به دلیل بیکاری اشاره و خاطرنشان کرد: جمعیت 16 هزار نفری آرادان به 14 هزار نفر رسیده و علت آن نیز وجود بیکاری است برای همین   افرادی که شغل ندارند از شهرستان خارج می شوند.

کاتب  بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود تاکید و پیشنهاد کرد: شهرک مرغداری با چرخه تولید مناسب با زمینه های صادراتی در این منطقه ایجاد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: