• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-2092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان در شاهرود:

دانشگاه صنعتی شاهرود از دانشگاه های پرتحرک ‌کشور است/ دانشگاهیان به میدان بیایند

استاندار سمنان از استان سمنان به عنوان استانی داشگاهی و علم پرور نام برد و گفت: دانشگاه شاهرود از دانشگاه های زنده و پر تحرک در ‌کشور است.
به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدشهاب‌الدین چاووشی بعدازظهر امروز در آیین افتتاح 133 پروژه‌ دهه فجر شهرستان شاهرود از برگزاری همایش آمایش سرزمین در دانشگاه صنعتی شاهرود تقدیر و اظهار کرد: فرصت ارزشمندی که در دانشگاه صنعتی شاهرود و سایر دانشگاه های استان  در حوزه گسترش رشته های فنی فراهم شده در روند توسعه استان بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه در کمیته برنامه ریزی شهرستان اکتفا به تفکر صرفا مدیران نشده گفت: تلاش استانداری بر این است که از اندیشه های اساتید دانشگاهها و اهل علم استفاده کند.

استاندار سمنان از نخبگان، کارآفرینان و اساتید دانشگاه خواست با ارائه طرح های کاربردی مدیران اجرایی را در زمینه توسعه استان کمک کرده و برای ساختن بیش از پیش استان و کشور به میدان بیایند.

وی با بیان اینکه شاهرود چون ستاره ای در آسمان کشور ما می درخشد افزود: شاهرود شهر علم و ادب ؛ ولایت و دیانت است و سهم بزرگی در تمدن ایرانی- اسلامی داشته  است.

این مقام ارشد اجرایی به تعدد مراکز دانشگاهی در استان اشاره و خاطرنشان کرد:  تلاش ما بر این است که تا همایش های مختلفی را با حضور نخبگان و اهالی اندیشه در استان برگزار و از تفکر جمعی در راستای توسعه استان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ناهمگونی بازار کار و تولید علم مشهود است افزود: یکی از اولویت های کاری ما ایجاد بازار کار برای آحاد کارجویان و خصوصا فارغ التحصیلان است.

وی با بیان اینکه عمران و آبادانی استان سمنان نیازمند ؛ بلند نظری است ادامه داد: باید زمان مناسب برای اندیشیدن ایجاد کرده  و بهترین بهره مندی را از ظرفیت های موجود ببریم.

چاووشی با اشاره به ظرفیت های شرق استان افزود: شاهرود از جمله شهرستانهایی است که هم در بعد کشاورزی و هم در بعد معدن از ظرفیت های فراوانی برخوردار است.

استاندار با بیان اینکه باید خام فروشی را در بخش معدن متوقف کنیم ادامه داد: باید ارزش افزوده  را در معادن افزایش دهیم تا از این رهگذر هم موجبات کارآفرینی و هم موجبات تولید ثروت را در استان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه صدور خدمات فنی در دستور کار ما قرار گرفته اضافه کرد: این مهم موجب گسترش خدمات در کشور و حتی کشورهای منطقه خواهد شد.

این مقام ارشد اجرایی با اشاره به نگاه ویژه دولت به مناطق روستایی گفت: برنامه های متنوعی برای ایجاد اشتغال در روستاها تهیه و تدارک دیدیم که بزودی ارائه خواهد شد .

وی با بیان اینکه باید استان سمنان به استانی با بهره وری بالا تبدیل شود، گفت: یکی از اهداف ما از این برنامه ها کمک به تحقق مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها است.

استاندار سمنان اضافه کرد: اگر در روستاها تولیدات مختلف به ثمر رسید  باید به گونه ای برنامه ریزی گردد که برای این تولیدات بازار فروش هم ایجاد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: