• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیریت شعب بانک مسکن استان سمنان اعلام کرد:

سهم 70درصدی مسکن‌مهر از معوقات بانک مسکن استان/ 4800خانه‌اولی‌ سمنانی در مسیر خانه‌دار شدن

مدیریت شعب بانک مسکن استان سمنان گفت: حدود 70درصد معوقات این بانک مربوط به پروژه مسکن مهر است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، بابایی در جمع خبرنگاران با اشاره به کل تسهیلات اعطایی این بانک دولتی در استان اظهار کرد: کل تسهیلات اعطایی بانک مسکن در استان از ابتدای فعالیت این بانک تاکنون 20 هزار میلیارد ریال بوده که 9 هزار میلیارد ریال آن مربوط به مسکن‌مهر و حدود 11 هزار میلیارد ریال آن مربوط به غیرمسکن‌مهر بوده است.

وی با بیان اینکه در برخی استان‌ها سهم پروژه‌های مهر از معوقات تا 99درصد می‌رسد افزود: کل معوقات مسکن‌مهر در استان سمنان 863 میلیارد تومان و در همه طرح‌های دیگر(غیرمسکن مهر) حدود 402 میلیارد تومان است. ضمن اینکه کل معوقات ما بیش از 1256 میلیارد تومان است.

مدیریت شعب بانک مسکن استان با بیان اینکه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات رتبه اول را در استان به خود اختصاص داده تصریح کرد: این در حالی است که ما در بحث منابع، دارای رتبه پنجم در استان هستیم.

وی با اشاره به عدم فروش اقساطی 5 هزار و 428 واحد مسکن مهر در استان گفت:بانک مسکن در مجموع بیش از 53 هزار و 400 فقره تسهیلات برای ساخت مسکن‌مهر در شهرستان های مختلف استان اعطاء کرده که بیش از 15هزار فقره آن مربوط به آماده‌سازی این پروژه‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه وظیفه ما خانه‌دار کردن مردم است اظهار کرد: بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی می‌کوشد که به خانه‌دار کردن قشر متوسط و دهک‌های پایین جامعه کمک کند.

بابایی با اشاره به وعده‌های اخیر رئیس‌جمهور در خصوص کمک به ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده گفت: در همین راستا، اخیرا نرخ تسهیلات در بافت فرسوده را 1.5درصد کاهش داده است.

وی از این بانک به عنوان اولین بانکی نام برد که بعد از 25 سال نرخ تسهیلات خود را تک رقمی کرده افزود: نرخ تسهیلات ما در برخی طرح‌ها 8 و 9.5 درصد است و همین می‌تواند به خانه‌دار کردن مردم کمک شایانی کند.

این عضو کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان از حساب پس‌انداز یکم به عنوان یکی از بهترین راه‌های خانه‌دار شدن مردم نام برد و گفت: این بانک به منظور تسهیل در امکان خرید و ساخت واحد مسکونی توسط اقشار متوسط جامعه اقدام به ایجاد حساب صندوق پس انداز یکم کرده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان سمنان سقف تسهيلات اعطایی در این طرح در تهران 80 میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و از جمله سمنان 60 ميليون و در ساير مناطق 40 ميليون تومان است.

وی از وجود بیش از 4830 حساب پس‌انداز یکم در استان سمنان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به جمعیت بیش از 700هزار نفری استان این رقم می‌تواند بیشتر از متقاضیان فعلی باشد.

وی مدت بازپرداخت تسهیلات را حداكثر 12 سال اعلام کرد و گفت: هیچ بانکی مدت زمان بازپرداخت را تا این حد افزایش نداده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان سمنان از آمادگی 21 شعبه این بانک برای ارائه تسهیلات به متقاضیان طرح مسکن یکم خبر داد و افزود: به نظر می‌رسد که مردم هنوز با این طرح و مزایای فوق‌العاده آن آشنایی ندارند چرا که این طرح یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای خانه‌دار شدن خانه‌اولی‌ها است.

وی تصریح کرد: طرح بلندمدت رها و سپرده کوتاه مدت ممتاز نیز از طرح‌های ویژه دیگر این بانک دولتی برای کمک به ساختن سرپناه برای اقشار متوسط و پایین جامعه است.

بابایی با اشاره به عملکرد این بانک در سال‌جاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 3387 فقره تسهیلات به ارزش یک میلیون و 190 هزار و 661 میلیون ریال به مردم استان داده شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 90درصد تسهیلات ما در حوزه مسکن و ساخت و ساز بوده ادامه داد: امسال و در 10ماهه 96 این بانک 2839 فقره تسهیلات مسکن و حدود 500فقره نیز در حوزه خدمات به مردم استان اعطا کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: