• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر امور اقتصادی در سمنان:

تسریع در پاسخ‌دهی به 3000فرآیند سرمایه‌گذاری/ دادور موانع سرمایه‌گذاری در ایران را برطرف می‌کند

وزیر امور اقتصادی معتقد است طرح دادور موانع سرمایه‌گذاری در ایران را مرتفع می‌کند. 

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، مسعود کرباسیان در آیین رونمایی از طرح دادور در سمنان اظهار کرد: طرح دادور موانع سرمایه گذاری در کشور را به حداقل رسانده و کسب و کار را در ایران اسلامی رونق می‌دهد.

وی با اشاره به رونمایی از طرح دادور در سمنان یادآور شد:"دادور" یک طرح تسهیل‌کننده است و می‌تواند موانع سرمایه‌گذاری را بردار از همین رو فعالان اقتصادی از فرصت معتنم این طرح بهره‌بگیرند.

این عضو کابینه بر لزوم اصلاح برخی قوانین و تسهیل در بورکراسی اداری تاکید و تصریح کرد: یکی از گلوگاه‌ها برای فعالان اقتصادی کاغذ بازی‌های اداری است .

کرباسیان با اشاره به مشکلات موجود در فضای کسب و کار گفت: آمار فعلی فضای کسب و کار، زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و برای بهبود آن باید همه تلاش خود را بکار گیریم.

وی با اشاره به اهداف طرح دادور، خاطرنشان کرد: درگاه کسب مجوز برای راه اندازی واحد تولیدی و صنعتی، باید از یک سامانه صورت گیرد و سامانه دادور در دراز مدت در افزایش اشتغال در کشور بسیار موثر است.

وزیر امور اقتصادی در ادامه از سمنان به عنوان استانی با ظرفیت‌های بالا یاد کرد و افزود: استان سمنان از جوانب مختلف برای مسوولان کشور دارای اهمیت بالایی است از همین رو باید بیش از پیش برای رفع مشکلات این استان تلاش کنیم.

وی از اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نسخه شفابخش نام برد و اظهار کرد: وزارت امور اقتصادی خود را مکلف به اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی می‌داند.

وی از رونمایی طرح دادور به عنوان نمودی از توجه به اجرا طرح مهم اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: رهبری معظم انقلاب بر اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید ویژه داشته و رئیس‌جمهوری و دولت نیز بر اجرایی شدن اقتصادمقاومتی اصرار دارند.

به گزارش ایسنا-با راه‌اندازی این سامانه به بیش از سه هزار فرآیند مربوط به سرمایه‌گذاری در سطح ملی و استانی پاسخ داده می‌شود.

این طرح به صورت نمونه در استان سمنان اجرا شده و روند طولانی پاسخ به استعلام‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در راه اندازی این سامانه کاهش چشمگیری می‌یابد.

  در سامانه دادور اصلاح فرآیندهای پاسخ‌دهی به استعلام‌ها شفاف‌سازی می‌شود.

در مرحله نخست سامانه دادور لیست نمایندگان دستگاه های اجرایی صادر کننده به امور اقتصادی و دارایی معرفی می‌شود.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: