• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با انتشار رسمی فراخوان داستان های رضوی

چهاردهمین "کبوتر حرم" به پرواز درآمد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از انتشار فراخوان چهاردهمین جشنواره ملی داستان کوتاه رضوی خبر داد و گفت: موضوع این دوره از جشنواره داستان کوتاه رضوی از تنوع بیشتری برخوردار است.

به گزارش ایسنا- به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، محمدرضا سوقندی با اعلام این خبر افزود: سبک زندگی و سیره زندگی امام رضا (ع) و برادر گرامی شان حضرت موسی ابن جعفر (ع)، تعالیم و آموزه‌های رضوی با رویکرد کار، تلاش و خدمت رسانی، آثار هجرت امام رضا (ع) به ایران، خاندان، اصحاب و یاران امام رضا (ع)، فرهنگ زیارت، امام رضا (ع ) ، خانواده و کودکان و نوجوانان، امام رضا (ع) طبیعت، محیط زیست و نماز باران، مناظرات امام رضا (ع)با ادیان مختلف و سایر موارد مرتبط است.

وی با بیان اینکه این جشنواره از سری برنامه‌های شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) و توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از بهمن ماه ٩٦ تا شهریور ٩٧ برگزار می‌شود یادآور شد: در این دوره از جشنواره قالب‌ها اعم از رمان و ... مورد داوری قرار نمی‌گیرد.

دبیر چهاردهمین جشنواره داستان کوتاه رضوی با بیان اینکه اطلاع رسانی و فرآیند ثبت نام و ارسال اثر از طریق تارنمای شمس توس به نشانی semnan.shamstoos.ir  و  portal.shamstoos.ir انجام می‌شود خاطرنشان کرد: نوآوری در انتخاب طرح و شیوه ارائه داستان حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره مجاز به چاپ و نشر آثار برگزیده به صورت مکتوب و الکترونیکی است، تاکید کرد: آثار ارسالی می بایست در سایر جشنواره ها و دوره های قبلی این جشنواره حائز رتبه نشده باشند، مالکیت اثر می بایست متعلق به شرکت کننده باشد و هزینه اسکان و پذیرایی در طول برگزاری جشنواره به عهده دبیرخانه جشنواره بوده و به برگزیدگان در مرحله پایانی متناسب با موقعیت محل سکونتشان کمک هزینه سفر ریلی یا زمینی پرداخت خواهد شد .

جوائز جشنواره ملی داستان کوتاه رضوی

سوقندی در ادامه جوائز نفرات اول تا سوم این دوره از جشنواره داستان کوتاه رضوی را به ترتیب ٣٠، ٢٠ و ١٠ میلیون ریال ذکر کرد و اظهار کرد: به نفرات چهارم تا هشتم بر اساس رأی هیأت داوران جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.

وی گفت: جشنواره چهاردهم داستان کوتاه رضوی دارای دو بخش تجلیل و تقدیر است و افزود: در بخش تجلیل با عنایت به ضرورت بزرگداشت پیشکسوتان و مفاخر حوزه ادبیات داستانی در سطح ملی، دبیرخانه جشنواره جایزه سالانه خود را به تشخیص کمیته تجلیل جشنواره به یکی از چهره های شاخص این عرصه اختصاص خواهد داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ادامه داد: در بخش تقدیر نیز به منظور غنای هرچه بیشتر و توجه به جریان سازی ادبی، دبیرخانه جشنواره بر اساس نظر کمیته بخش تقدیر جشنواره از فعالان بخش های خادمان فرهنگ رضوی با رویکرد خیرین فرهنگ رضوی، مدیران و رؤسای ادارات و سازمان هایی که بیشترین مشارکت را در طول برگزاری جشنواره داشته اند، مدیران مؤسسات، کانون ها، انجمن ها و تشکل های مردمی و غیردولتی که در اطلاع رسانی و ثبت آثار، از نظر کیفی و کمّی، بیشترین نقش را ایفا کرده اند و رسانه های مکتوب و غیرمکتوب برتر و فعال در جشنواره تقدیر می شود .

ارائه خدمات مشاوره علم و فنی   

دبیر چهاردهمین جشنواره ملی داستان کوتاه رضوی به ارائه خدمات مشاوره ای توسط دبیرخانه اشاره کرد و اظهار کرد: دبیرخانه جشنواره در بخش منابع علمی، روایی و تاریخی با توجه به موضوعات اعلام شده در فراخوان، مجموعه ای از آثار مرتبط شامل کتاب، مقاله، منابع صوتی و تصویری در پایگاه اطلاع رسانی و کانال جشنواره در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

وی گفت: در بخش مشاوره علمی توسط دبیرخانه جشنواره، برخی از منابع و درسنامه های مرتبط با اصول و قواعد داستان نویسی را از طریق پایگاه اطلاع رسانی و کانال جشنواره، در اختیار علاقه مندان قرار می دهد و در برنامه های فرهنگی و آموزشی نیز دبیرخانه جشنواره به منظور بهره گیری از بسترها و زمینه ها، برنامه هایی شامل حمایت از برگزاری کارگاه های آموزش داستان به صورت حضوری ( براساس اعلام استان ها و شهرستان ها)، حمایت از برگزاری جشنواره داستان نویسی رضوی، به عنوان بخش ویژه در جشنواره ها و همایش های مرتبط در سطح ملی و انجمن داستان نویسان رضوی، دبیرخانه جشنواره با عضویت شرکت کنندگان دوره های مختلف، انجمن داستان نویسان رضوی را راه اندازی و خدمات علمی آموزشی را در طول سال به اعضای انجمن ارائه می کنند.

تقویم برگزاری جشنواره و شیوه ارسال آثار

سوقندی با اشاره به تقویم برگزاری این جشنواره گفت: مهلت ارسال آثار پنجم مرداد ٩٧   و اختتامیه آن  ١٠ شهریور ماه ١٣٩٧ همزمان با میلاد امام موسی کاظم (ع ) است و شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به صورت ثبت نام و ارسال اثر از طریق تارنمای شمس توس به نشانی semnan.shamstoos.ir  و  portal.shamstoos.ir و ارسال آثار از طریق پست الکترونیکی جشنواره به نشانی semnan.shamstoos@gmail.com  ارسال کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: