• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان عنوان کرد:

خروج مددجویان از زیر چتر حمایتی کمیته امداد با "ایجاد اشتغال"

مدیرکل کمیته امداد امام استان سمنان از ایجاد اشتغال به‌عنوان یگانه راه خروج مددجویان از زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام (ره)یاد کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدجواد رضوی در دیدار با امینی امام جمعه شاهرود، از اعطای ۱۶۱ فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان استان خبرداد و گفت: امسال دو میلیارد و ۵۳۶ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان استان سمنان راه برون‌رفت از چرخه حمایتی این نهاد و خودکفا شدن مددجویان است افزود: توجه به مشاغل خرد خانگی بیش‌ازپیش باید مورد توجه قرار گیرد.

وی طرح‌های اشتغال تحت نظارت مددجویان استان سمنان را سه هزار و ۱۲۱ عنوان برشمرد و بیان کرد: در 10‌ماهه امسال پنج هزار و ۳۳۰ نظارت بر طرح‌های اشتغال در حال فعالیت استان سمنان صورت گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه چهار هزار نفر از جمعیت شهرستان شاهرود تحت حمایت کمیته امداد هستند افزود: نزدیک به   ۶۰ درصد از مددجویان این شهرستان به دلیل از کارافتادگی، بیماری و نداشتن سرپرست خانوار  تحت حمایت این نهاد هستند.

رضوی با اشاره به اجرای طرح «خانه به خانه» باهدف نیازسنجی خانوارهای تحت حمایت در سرفصل‌های مختلف درمان مسکن، تحصیل، اشتغال و کمک‌معیشت افزود: این نیازسنجی در 11 سرفصل با توجه با اولویت‌ها و نیاز خانوارهای مددجو در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: