• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار خبرداد:

ایجاد اشتغال برای 300 بهبودیافته موادمخدر در سمنان/ تولید9000تن موادمخدر در کشورمای پیرامونی ایران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از تعهد این استان برای ایجاد اشتغال برای 300 بهبودیافته موادمخدر خبر داد و گفت: تاکنون 136 نفر از این بهبودیافتگان مشغول و 119نفر نیز در شرف اشتغال هستند.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمود قنبری در نشست کمیته مشارکت‌های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر اظهار کرد: در حال حاضر 500بهبودیافته در استان سمنان وجود دارد.

وی با بیان اینکه 100بهبودیافته برای شروع به کار به واحدهای تولیدی استان معرفی شدند افزود: با توجه به وجود 2500واحد تولیدی در استان ایجاد اشتغال برای این 100نفر کار چندان دشواری نست. ضمن اینکه 137نفر نیز با کمک دستگاه‌های مختلف و از جمله کمیته امداد، بهزیستی و بانک‌ها مشغول به کار شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال استان سمنان به تعهد ایجاد اشتغال برای 300 بهبودیافته استان عمل کند. ضمن اینکه برای سال آینده نیز از هم‌اکنون برنامه‌ریزی شده تا تعداد دیگری از افراد بهبودیافته جذب کار شوند.

وی با اشاره به نقش مهم اشتغال برای حفظ پاکی و عدم بازگشت بهبودیافتگان به موادمخدر افزود: حمایت از این افراد آسیب‌پذیر سبب می‌شود که بتوانند سلامت خود را حفظ کنند.

قنبری با اشاره به برخی فرهنگ‌های غلط و تصورها و باورهای عمومی غلط در خصوص مصرف موادمخدر گفت: باید دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها تلاش کنند که با فرهنگسازی، مانع از این باورهای اشتباه شوند.

وی با بیان اینکه موادمخدر تنها محدود به ایران نیست خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از کشورهای دنیا با این بلای خانمان‌سوز دست و پنجه نرم می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به موقعیت جغرافیایی ایران گفت: متاسفانه کانون های تولید موادمخدر در کشورهای پیرامونی ما است و حدود 9000تن موادمخدر در اطراف کشورما تولید و به بازارهای جهانی قاچاق می‌شود.

وی از جمهوری اسلامی به عنوان جدی‌ترین کشور در مبارزه با موادمخدر نام برد و اضافه کرد: کشور ما تاکنون شهدای زیادی برای مقابله با موادمخدر تقدیم کرده است در استان سمنان نیز شهدایی برای مقابله با سوداگران مرگ داشتیم.

معاون استاندار سمنان با اشاره به وجود کویرهای بزرگ در استان سمنان ادامه داد: برخی از سوداگران برای عبوردادن موادمخدر از مناطق کویری استفاده می‌کنند لذا ایجاد گلوگاه‌ها و ایستگاه‌هایی در این مناطق در دستورکار قرار دارد.

رئیس کمیته توسعه مشارکت‌های عمومی شورای مبارزه با موادمخدر استان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مردمی در مبارزه با اعتیاد تاکید کرد و گفت: باید همه توان خود را به کار بگیریم که بهبودیافتگان دوباره به موادمخدر رجعت نکنند چرا که آثار این بازگشت زیان‌بارتر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: