• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-1990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر خبرداد:

مشارکت 2800 خیر در درمان و اشتغال بهبودیافتگان موادمخدر/ تسهیلات 6 میلیاردی برای اشتغال بهبودیافتگان

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر از همکاری و مشارکت بیش از 2800 خیر در زمینه بهبودیافتگان موادمخدر در سراسر کشور خبر داد که با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در ارتباط هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،محمد بیرجندی در نشست کمیته توسعه مشارکت‌های عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سمنان با اعلام این خبر اظهار کرد: این خیرین عمدتا در زمینه بهبودی و اشتغال و آموزش بهبودیافتگان از موادمخدر فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی در زمینه استفاده از مشارکت‌های مردمی در این ستاد وجود دارد افزود: در حال حاضر 140 کارگاه در کشور وجود دارد که به واسطه احساس مسوولیت و با هدف حمایت از بهبودیافتگان در زمینه اشتغال افراد بهبودیافته فعالیت دارند.

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر از انعقاد یک تفاهمنامه بین ستاد و صندوق کارآفرینی امید به منظور حمایت از اشتغال بهبودیافتگان خبر داد و گفت: این تفاهمنامه دی‌ماه امسال برای دومین سال منقد شده و در یک سال اخیر 6میلیارد تومان تسهیلات که سه میلیارد آن از سوی صندوق و سه میلیارد آن از سود ستاد مبارزه با موادمخدر تامین شده، در راستای ایجاد و صیانت از اشتغال بهبودیافتگان اعطا شده است.

وی با بیان اینکه افراد بهبود یافته افرادی هستند که یک دوره بحرانی را پشت سر گذاشتند ادامه داد: افراد بهبود یافته افرادی هستند که توانستند با فائق آمدن بر یک بحران، خود را احیا و فکر و همت خود را برای ساختن دوباره زندگی خود به میدان بیاورند لذا باید از آنها حمایت کنیم.

بیرجندی با بیان اینکه دولت یک سری یارانه‌ها به منظور حمایت از بهبودیافتگان و اشتغال آنها پیش‌بینی کرده گفت: این یارانه از سوی ستاد مبارزه با موادمخدر به انحاء مختلف و از جمله حمایت مادی و معنوی از واحدهای تولیدی که به اشتغال این افراد کمک کنند پرداخت می‌شود.

مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر بر لزوم افزایش نرخ مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در زمینه ایجاد اشتغال برای بهبودیافتگان تاکید کرد و افزود: در همین راستا شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر به دنبال رتبه‌بندی سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در این بخش است تا به میزان مشارکت آنها، از اعتبارات پیش‌بینی شده در اختیار آنها قرار دهد.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد در این بخش کمک زیادی می‌توانند انجام دهند ادامه داد: سازمان فنی حرفه‌ای نیز در سطح ملی موظف به آموزش بهبودیافتگان و خانواده‌های آنها به میزان سالانه 25هزار نفر ساعت شده است.

وی از همکاری بیش از 2360 سازمان مردم‌نهاد با ستاد مبارزه با موادمخدر کشور خبر داد و بیان کرد: در همین راستا ستاد مبارزه با موادمخدر  امسال 16 هزار نفر ساعت از مدیران و فعالان سازمان‌های غیردولتی را در سه سطح استانی، منطقه‌ای و کشوری در دستور کار خود قرار داده است

این مدیر مسوول از برگزاری کارگاه آموزشی سمن‌های حوزه صیانت از بهبود یافتگان و خانواده های آسیب‌دیده از اعتباد به عنوان یکی از برنامه‌های ستاد مبارزه با موادمخدر نام برد و افزود: این کارگاه‌ها تاکنون در استان‌های مختلفی برگزار شده‌اند.

وی از برگزاری چندین کارگاه آموزشی منطقه‌ای برای سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مواد مخدر در کشور خبر داد و گفت: یکی از این کارگاه‌ها از امروز در شهمیرزاد استان سمنان آغاز شده است.

بیرجندی از افزایش حمایت‌ ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از سازمان‌های مردم نهاد با هدف مبارزه جدی‌تر با مشکلات این بخش خبر داد و اظهار کرد: ستاد مبارزه با موادمخدر در همین راستا سالانه حمایت زیادی از سمن‌های فعال که مددکار خوبی در حوزه مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر هستند، می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: