• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تحقق ۴۰درصد از سهم استان سمنان در تسهیلات رونق تولید

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تا کنون چهل درصد از سهم پرداختی استان سمنان در تسهیلات رونق تولید سال ۹۶ پرداخت شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ، بهروز اسودی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون با پرداخت بیش از ۳۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۶۳۸ واحد تولیدی استان ۴۰ درصد از سهم استان سمنان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: با پرداخت این مبلغ تسهیلات به واحد های تولیدی ، استان سمنان از نظر تعداد رتبه نخست و از نظر مبلغ رتبه دوم را در کشور دارا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ثبت نام  بیش از ۲ هزار واحد تولیدی استان جهت دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب افزود: ۱۲۰ واحد تولیدی صنعتی و ۵۱۸ واحد کشاورزی در سالجاری به ارزش سه هزار و ۶۰۵ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کرده‌اند.

این مقام مسئول اذعان داشت: در این جلسه و با تصویب اعضای کارگروه با پرداخت ۱۲۷ میلیارد ریال تسهیلات به ۷ طرح صنعتی و ۲۴ طرح کشاورزی موافقت شد.

  اسودی همچنین از بررسی مشکلات بانکی و مالیات پنج واحد تولیدی روناس کاشی، نفت و گاز پیروزی ، کاشی سمنان ، داروسازی فاتک شیمی و تعاونی امید ریکان خبر داد و اذعان کرد: در این نشست مشکلات بانکی، تامین اجتماعی و زیربنایی این واحدها بررسی شد.

وی ضمن ارایه گزارشی از مصوبات جلسات قبلی کارگروه خاطرنشان کرد: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۳۰ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۲۷۳ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان ضمن اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات این کارگروه خاطر نشان کرد: از ۱۲۷۳ مصوبه ، ۷۰۰ مصوبه توسط اعضای کارگروه اجرایی و مابقی در دست اجرا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: