• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1397-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده دامغان مطرح کرد:

بی مهری به نماد تاریخی دامغان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی از تاریخانه به عنوان یکی از مهمترین بناهای تاریخی استان نام برد و گفت: این بنای مهم تاریخی که به نماد دامغان نیز تبدیل شده مورد بی مهری قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، ابوالفضل حسن بیگی در آیین افتتاح پروژه های دهه فجر دامغان که با حضور استاندار سمنان برگزار شد با بیان اینکه مردم شهرستان دامغان در حمایت از انقلاب و رهبری زبانزدند گفت: حضور مردم در ۸ سال دفاع مقدس زبانزد تمام دنیا و مورد بغض صدام قرار گرفت.

وی با اشاره به کمبود منابع آبی در دامغان به برخی اقدامات شهرستان برای مقابله با کم آبی اشاره و تصریح کرد: مردم دامغان با تغییر الگوی کشت بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان ثروت تولید کردند.

وی با بیان اینکه ۲۲۷ پروژه کوچک، متوسط و بزرگ در سطح شهرستان در دست احداث است ادامه داد: مردم روستاهای شهرستان دامغان درخواست حضور مسئولان عالی استان را در محل سکونت خود دارند.

نماینده دامغان از وجود بیش از 3000 بنای تاریخی در دامغان خبرداد و گفت: تاکنون ۴۰۰ بنای این شهرستان ثبت ۱۲۰ بنا نیز ثبت ملی شده است.

وی از مسجد تاریخانه به عنوان یک بنای شاخص نام برد و اضافه کرد: تاریخانه اولین بنای اسلامی کشور متاسفانه مورد کم مهری قرار گرفته اما به یمن تلاش جوانان طی یکسال اخیر این بنا از یک خرابه به یک نماد برای دامغان تبدیل شده است.

حسن بیگی با بیان اینکه این شهرستان ۳۰۲۵ بیکار دارد که در انتظار ایجاد اشتغال هستند افزود: نزدیکی راه و مسیر ساده و خوب دو ویزگی خاص دامغان است که آن را به کریدور شمال به جنوب مطرح کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: