• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل هواشناسی استان سمنان به ایسنا خبرداد:

بیشترین بارش برف و باران در کجای استان ثبت شد؟ دما در برخی نقاط سمنان تا ‌منفی 17می‌رسد

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بیشترین بارش برف طی 24ساعت گذشته در ایستگاه ملاده با 16 سانتیمتر به ثبت رسیده است.

غلامرضا حسنی غربا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان اظهار کرد: ایستگاه‌های نردین، چاشم و ده‌صوفیان نیز با هشت سانتیمتر از نظر میزان بارش برف در جایگاه بعدی قرار دارند.

وی با بیان اینکه بیشترین بارش باران نیز با 15.1میلی‌متر در ایوانکی گرمسار به ثبت رسیده افزود: گرمسار با 10میلی‌مر، چاشم با 7 میلی‌متر، شهمیرزاد با بیش از 6.4 میلی‌متر و سمنان با 5.1میلی‌متر به ترتیب بیشترین بارش باران را طی 24ساعت گذشته در استان داشتند.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به بروز پدیده‌های برف و کولاک در بخش وسیعی از استان ادامه داد: با وجود این پدیده‌ها دید افقی    بیش از ۱۰ کیلومتر است و مشکلی از این نظر وجود ندارد اما باتوجه به لغزنده بودن محورها تجهیز خودروها به ملزومات زمستانی امری ضروری است.

وی سرعت باددر سمنان را   ۱۰ متر بر ثانیه اعلام کرد و گفت: بیشترین سرعت باد مربوط به قلعه نو خرقان در شهرستان شاهرود است که 68کیلومتر بر ساعت ثیت شده است.

حسنی غربا بیشینه دما در 24 ساعت گذشته در سمنان را 14درجه اعلام کرد و گفت: کمینه دما در سردترین ساعات در مرکز استان به صفر درجه رسیده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص تداوم بارش‌ها اظهار کرد: این سامانه تا اواخر وقت امروز و در برخی نقاط شرقی و شمالی تا ظهر فردا در استان وجود دارد و از ظهر فردا کم کم از استان خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه فردا نیز منجر به بارش برف و باران پراکنده در استان خواهد شد گفت: دما در استان رو به کاهش است و پیش بینی می‌شود در برخی نقاط مرتفع تا منفی 17درجه هم برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: