• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل توزیع برق استان سمنان خبرداد:

116 پروژه برق‌رسانی در سمنان افتتاح می‌شود/ تداوم روند نزولی تلفات برق در شبکه توزیع استان

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل توزیع برق استان سمنان از افتتاح و بهره‌برداری از 116 پروژه عمرانی این دستگاه اجرایی طی دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، سیدمحمد موسوی‌زاده در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه این استان اظهار کرد: برای آماده‌سازی این پروژه‌ها حدود 10میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه 54 پروژه از این پروژه‌ها در ذیل احداث و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع برق قابل تعریف است افزود: در مجموع در این پروژه‌ها بیش از 100کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق استان با صرف بالغ بر 50 هزار و 311میلیون ریال اعتبار، ظرفیت‌سازی شده است.

مدیرعامل توزیع برق استان سمنان از افتتاح 23 پروژه اصلاح و نصب ایستگاه‌های هوایی توزیع برق در دهه فجر امسال خبر داد و اضافه کرد: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها با هدف تامین برق مورد نیاز مشترکین استان، بالغ بر 16هزار و 445 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی از بهره‌برداری از 15 پروژه بهینه‌سازی و تامین روشنایی با اعتباری افزون بر 12 هزار میلیون ریال خبر داد و گفت: توسعه و تبدیل بالغ بر 11 هزار و 930 متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در قالب پنج پروژه عمرانی از دیگر پروژه‌های آماده افتتاح استان در دهه فجر است که بیش از 2700میلیون ریال اعتبار صرف آن شده است.

موسوی‌زاده از افتتاح 19 پروژه احداث تاسیسات و تجهیزات توزیع برق با اعتباری بالغ بر 12 هزار میلون ریال خبر داد و افزود: افتتاح این 19 پروژه با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق در استان صورت گرفته است.

وی سهم مناطق روستایی استان از پروژه‌های دهه‌فجر را 27 پروژه اعلام کرد و گفت: برای آماده‌سازی این پروژه‌ها بالغ بر 15میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه استان سمنان روستای محروم از برق ندارد اضافه کرد: تنها دو روستای فاقد برق در استان وجود داشت که این دو نیز در دولت یازدهم برق‌دار شدند.

مدیرعامل توزیع برق استان سمنان با اشاره به خدمات این شرکت طی یک سال اخیر اضافه کرد: از دهه‌فجر سال گذشته تاکنون بالغ بر 360میلیارد ریال اعتبار عمرانی در حوزه صنعت توزیع برق این استان سرمایه‌گذاری شده که احداث 266کیلومتر شبکه هوایی، 32کیلومتر شبکه زمینی،414 ایستگه توزیع جدید، جذب بالغ بر هشت‌هزار مشترک جدید، نصب بالغ بر 2500سرچراغ جدید در معابر استان، برق‌رسانی به 93 چاه کشاورزی و...از جمله این خدمات در یک سال اخیر است.

موسوی‌زاده با اشاره به اجرای ده‌ها رزمایش در قالب طرح خدمت متعالی در این استان گفت: صرفه‌جویی 400هزار کیلووات ساعت، بهسازی بیش از 580کیلومتر شبکه توزیع، بهسازی بیش از 1420ایستگاه هوایی و زمینی توزیع برق و...از جمله دستاوردهای 78 رزمایش خدمات متعالی در استان بوده که با استعداد بیش از 20 هزار نفر ساعت در استان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه با وجود گستردگی جغرافیایی سمنان از جمله استان‌هایی است که کمترین تلفات شبکه را در کشور دارد خاطرنشان کرد: خوشبختانه روند تلفات شبکه در استان در چند سال اخیر همواره روند نزولی داشته و در یک سال اخیر نیز میزان تلفات از 7.2درصد به 6.7درصد رسیده که از میانگین کشوری این شاخص پایین‌تر است.

وی با بیان اینکه میزان تلفات شبکه در کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته‌ای مثل ژاپن و آلمان حداکثر به پنج درصد می‌رسد ادامه داد: باتوجه به اینکه میانگین جهانی تلفات بیش از 10درصد است تلفات 6.7درصدی در استان سمنان، موفقیت بسیار خوبی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: