• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه شاهرود:

فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه‌ها کسبه خرد شهرستانی را به ورطه ورشکستگی کشیدند

امام جمعه شاهرود با انتقاد از افزایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرستان‌ها گفت: افزایش این فروشگاه‌ها کسبه جزء را به ورشکستگی کشیدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،حجت‌الاسلام امینی در ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان در دفتر نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه سمنان اظهار کرد: بسترسازی برای افزایش این فروشگاه‌ها به بهانه حمایت از مصرف‌کننده که البته "معروف"درستی است، به از بین رفتن اشتغال بسیاری که "منکرات" زیادی به دنبال دارد می‌انجامد.

وی با بیان اینکه همه سرمایه و پول شهرهای کوچک از طریق این فروشگاه‌ها به تهران منتقل می‌شود افزود: صاحبان این فروشگاه‌ها عمدتا از سرمایه‌داران هستند و مغازه‌داران و کسبه جزء توان رقابت با آنها را ندارند.

امام جمعه شاهرود همچنین با انتقاد از آنچه برپایی نمایشگاه‌های بزرگ می‌نامید تصریح کرد: همه امید کسبه این دو سه ماه پایانی سال و برخی مناسبت‌ها است اما در این ایام نیز با برپایی نمایشگاه‌های بزرگ زمینه نابودی کسبه خرد فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه پزهای این فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها همگی به تهران و کلانشهرها متصل است و پول و نقدینگی شهرها از این طریق جمع و به آنجا منتقل می‌شود از این رو وضعیت کسبه شهرهای کوچک روزبه روز بدتر می‌شود.

امینی در بخش دیگری با بیان اینکه حاکمیت وظیفه زمینه سازی برای چهار فضیلت را برعهده دارد گفت: "نماز" که زمینه‌ساز توجه به خداوند است،"زکات" که تجلی توجه به مردم و خصوصا فقرا است، آگاهی‌بخشی به مردم در قالب فریضه "امر به معروف" و مقابله با ناهنجاری‌ها در قالب"نهی از منکر" چهار فضیلتی است که زمینه‌سازی برای اقامه آنها وظیفه حاکمیت در حکومت دینی است.

وی با بیان اینکه این چهار فضیلت یک منظومه هستند افزود: زمینه اقامه این فضیلت‌ها که یک مجموعه و منظومه است نیازمند همراهی حاکمیت و ملت است.

امینی با برشمردن برخی اقدامات ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان شاهرود به انتقاد از عدم تخیص بودجه به این ستاد پرداخت و اظهار کرد: اگر همراهی برخی نهادها مانند سپاه و بسیج و یکی دو دستگاه دیگر نباشد ستاد توان اجرای برنامه‌های خود را ندارد.

وی با بیان اینکه بدون بودجه نمی توان کاری کرد خواستار تامین بودجه برای اجرای برنامه‌های این ستاد و خصوصا برنامه‌های آموزشی آن شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: