• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سمنان تشریح کرد:

اصلی قانونی که اجرای دقیق آن بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع می‌کند

استاندار سمنان با بیان اینکه امربه معروف و نهی از منکر هم در قانون اساسی و هم در کلام وحی و قانون الهی مورد تاکید ویژه قرار گرفته، گفت: اجرایی شدن درست این قانون می‌تواند، بسیاری از مشکلات مبتلابه جامعه را مرتفع کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان،سید شهاب‌الدین چاوشی در ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان بااشاره به لزوم توجه به کیفیت رفتار عملی مسوولان در جامعه اظهار کرد: اگر از رفتار عملی مسوولان، حیات طیبه استشمام نشود نمی‌توان مردم را به بهشت سوق داد.

وی ادامه داد: مسوولان و حاکمیت باید هنر نفوذ در دل‌های مردم را پیدا کنند تا بتواند آنها را به سمت بهشت و حیات طیبه سوق دهد.

استاندار سمنان با بیان اینکه شرط نفوذ و تاثیرگذاری کلام عمل فرد به گفتار خود است اضافه کرد: چنانچه ما عامل به گفتار خود نباشیم کلام ما نفوذ نخواهد داشت.

وی با اشاره به دینی بودن حاکمیت در کشور اسلامی مان افزود: وقتی جامعه از رفتار و اعمال ما آزرده شود، مقدسات و ارزش‌های دینی در معرض تهدید قرار می‌گیرند.

این عضو ارشد ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه حاکمیت در قبال مردم وظیفه دارد افزود: باید با رفتار عملی خود دریچه‌ای به روی مردم باز کنیم که بوی حیات طیبه و بهشت را استشمام کنند از همین رو حکومت دینی در سوق دادن افراد به بهشت و حیات طیبه وظیفه دارد.

استاندار سمنان بر لزوم بهره‌گیری از روش‌های ترغیبی و تشویقی برای نیل افراد به انجام فرائض دینی تاکید و تصریح کرد: خداوند در قران صراحتا امربه معروف و نهی از منکر را نشانه‌ دینداری مومنان معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه در قانون اساسی نیز در قالب اصل هشتم بر نهادینه شدن این فریضه تاکید شده گفت: اجرایی شدن این اصل قانونی و الهی می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع کند.

چاووشی با بیان اینکه همه آحاد جامعه در قبال فریضتین وظیفه دارند افزود: این فریضه برخلاف تصور عموم تنها محدود به عالمان دین نیست و همه در قبال آن وظیفه داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: