• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-193-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ارشاد اسلامی استان سمنان هشدار داد:

"فردگرایی افراطی" در کمین کاربران جوان دنیای مجازی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان از فردگرایی افراطی به‌عنوان یکی از مهمترین عوارض، پیامدها و آسیب‌های ناشی از استفاده نادرست از فناوری‌ها و ابزارهای جدید برشمرد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، محمدرضا سوقندی در نشست کمیته علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی استان سمنان اظهار کرد: دور شدن از فضای حقیقی و فردگرایی افراطی از پیامدهای رویکرد افراط‌گرایانه به استفاده غیراصولی از فضای مجازی است لذا باید است و باید تلاش شود تا جوانان و نوجوانان را در سایه فرهنگ‌سازی به فضای حقیقی آورد.

وی بر لزوم فرهنگ سازی در استفاده از تکنولوژی و ابزارهای جدید در جامعه تاکید کرد و گفت: فرهنگ استفاده از ابزار و تکنولوژی روز باید در جامعه آموزش داده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور ما اول تکنولوژی و ابزارهای جدید وارد می‌شود و پس از توسعه به سراغ فرهنگ سازی در این خصوص می‌رویم.

وی حوزه فرهنگ را بسیار وسیع و متنوع خواند و اظهار کرد: بازی‌های رایانه‌ای از جمله این موارد است که باید نسبت به استفاده از آن به ویژه برای جوانان و نوجوانان و خانواده‌ها ابتدا فرهنگ سازی صورت می‌گرفت.

سوقندی با اشاره به استفاده دشمنان اسلام و انقلاب از این ابزارها در توسعه فرهنگ بیگانه و اهداف خود در جوامع مختلف بهره می‌برند اضافه کرد: دور شدن از فضای حقیقی و فردگرایی افراطی از عوارض و آسیب‌های ابزارهای جدید است و باید تلاش کرد تا جوانان و نوجوانان را از فضای مجازی به فضای حقیقی آورد و این امر مستلزم فرهنگ سازی در جامعه است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان سمنان هدف از برپایی نشست کمیته علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی را ارائه بحث‌های کارشناسی و تلاش برای تصمیم سازی مسوولان فرهنگی و این شورای  کرد و گفت: برای مقابله با خطرات بازی‌های رایانه‌ای غیر مجاز باید نسبت به آگاهسازي جامعه، ایجاد بسترهای آموزشی و توانمندسازی در جامعه از طریق ایجاد شبکه‌های تولید و آموزش در جامعه تلاش شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خواستار توجه مسوولان و دستگاه‌های فرهنگی نسبت به آسییب‌های بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز شد و گفت: بازی‌های رایانه ای علاوه بر توجه به مسایل فرهنگی دارای گردش مالی بسیاری است و از همین رو این بخش نیازمند توجه بیشتر و ساماندهی و آموزش‌های لازم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: